Múdri ľudia to majú v rôznych oblastiach života jednoduchšie. Dosahujú vyššie vzdelanie, nájdu si uspokojivejšiu prácu a vybudujú kariéru, ktorá ich finančne zabezpečí. Čo však inteligentní ľudia „nevyhrali“ je osobný život. Často sa potýkajú s tým, že k sebe nedokážu nájsť vhodného partnera a dôvodov prečo môže byť niekoľko.

Štúdia, ktorá bola uverejnená v the British Journal of Psychology zistila, že inteligentnejší ľudia sú menej spokojní, ak musia byť neustále v prítomnosti iných ľudí. Títo ľudia nevnímajú socializáciu ako niečo, z čoho by mali prospech. Svoje problémy si najradšej riešia sami, pretože si uvedomujú, že to vedia najlepšie. Navyše si menej cenia priateľstvo ako také, či inú interakciu s ľuďmi.

Existujú však ďalšie dôvody, prečo sú inteligentní ľudia single, a tu je zopár z nich:

1. Presne vieš, kto si a čo chceš

Si si vedomá toho, kým si a vieš, že svoj drahocenný čas nevenuješ len tak hocikomu. Rozhodla si sa neprehliadať chyby ostatných a túžiš po dokonalom partnerovi.

2. Pripadá ti ťažké nájsť človeka, ktorý je na rovnakej úrovni ako ty

Často sa cítiš nepochopená, pretože tvoja inteligenčná úroveň je niekde úplne inde ako u ostatných ľudí. Nevieš, kde nájdeš človeka, ktorý by sa ti mohol intelektuálne vyrovnať, a tak si radšej sama.

3. Tvoja inteligencia ti nedovolí len tak sa niekomu zaviazať

Všetko si najprv musíš poriadne premyslieť. Nechceš sa usadiť s prvým človekom, ktorého stretneš, pretože si uvedomuješ, aká si inteligentná, a že si niekoho podobného zaslúžiš. A tak stále chodíš, hľadáš a preberáš.

4. Rýchlo sa začneš nudiť

Neustále potrebuješ, aby ťa niekto motivoval. Veľmi rýchlo dokážeš prekuknúť človeka, a ak ti viac nemá, čo ponúknuť, začínaš sa nudiť. Neustále sa snažíš plniť výzvy, ktoré ti život ponúka a tie sú omnoho zaujímavejšie, ako nejaká rutina vo vzťahu.

5. Chceš niekoho, kto ťa bude vedieť oceniť

Chceš partnera, ktorý ťa bude brať presne takú aká si. A inteligentní ľudia majú často aj rôzne divné zvyky, či úchylky. Od svojho partnera však očakávaš, že to na tebe ocení a pochváli ťa.

6. Vieš, že tvoja osobnosť zastrašuje ľudí, no nezaujíma ťa to

Nebudeš sa predsa správať inak len preto, že má niekto iný zo seba komplexy. Pri inteligentných ľuďoch sa často ostatní necítia pohodlne, pretože si uvedomujú, že sú jednoducho hlúpejší.

7. Spoznáš, ak sa s tebou niekto zahráva

A možno zo začiatku väčšina mužov nemá nejaké seriózne úmysly, no ty to aj tak prekukneš a ďalej nemáš záujem. Chlapec sa tým pádom nemá šancu do teba ani zaľúbiť a už ho posielaš kadeľahšie.

Inteligentná žena vie, že je zbytočné pretvarovať sa na to, aby si našla človeka. Nemieni znižovať hranice len preto, aby sa niekomu prispôsobila. A to je dobré. Len musíš byť trpezlivá a časom príde niekto, kto ťa bude milovať presne preto, že si taká, aká si.

Zdroj: relrules.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.