Instagram/jourdansloane/amyserrano

Ak si milovníčkou beauty sveta a vnímaš trendy, ktoré sa v ženskej kráse často menia, potom si aj ty musela za posledné dni zachytiť pojem „clean girl“. Či už si otvoríš YouTube alebo TikTok, tutoriály a ženy, ktoré týmto výrazom označili svoj look, na teba budú vyskakovať z každej strany.

A ty si ich všimneš, pretože vyzerajú tak prirodzene krásne, že im to závidíš. Presne v tom je kúzlo tohto trendu. Na výrazné farby či prehnaný make-up, ktorý pôsobí umelo zabudni.

„Clean girl look“ je líčenie, ktoré sa považuje za každodenné, teda s ním môžeš vyraziť do sveta bez toho, aby si sa cítila neupravene.  Je to o trochu viac vyšperkovaný „no make-up look“, pri ktorom sa dbá aj na vlasy a minimalistické doplnky. Správny efekt dosiahneš, ak budeš pôsobiť prirodzene, no pritom upravene a žensky.

Hĺbkovo vyčistená tvár, fresh make-up, ktorý ti rozžiari pleť, upravené obočie, zvýraznené mihalnice, jemná farba na líčkach či neutrálne tiene na očiach a šťavnaté pery – to je všetko, čo potrebuješ na to, aby si podčiarkla svoju naturálnu krásu a nepoužívala zbytočne veľa produktov na dni, kedy to ani nepotrebuješ.

Takéto dokonalé líčenie už iba doplníš o minimalistickú bižutériu (zlaté doplnky sú aktuálne veľký hit) a upravíš vlasy tak, aby nepôsobili, že si sa na ne vykašľala. Hotovo! Niet sa čomu čudovať, že sa tento look stal trendom, keďže na sociálnych sieťach sa stále viac preferuje čistá ženskosť.

Ako na „clean girl make-up“ si môžeš pozrieť aj v týchto tutoriáloch

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty