Pexels/Polina Tankilevitch & Instagram/from10km2ultra

Vyskúšala si už všetky možné metódy chudnutia, diéty, vynechávala sacharidy, ale hmotnosť sa stále neznížila? Nebuď smutná, my ti ponúkame zoznam 7 potravín, ktoré ti na ceste k vysnívanej postave a k lepšiemu pocitu dopomôžu. Zaraď ich do svojho jedálnička!

Orechy

Orechy obsahujú množstvo vitamínu E, ktorý zamedzuje tomu, aby sa tuk ukladal na stenách tepien a okrem toho, majú vynikajúcu chuť, takže si ich môžeš kľudne dať kedykoľvek bez žiadnych výčitiek! Pridať si ich môžeš do kaše, ovocia či jogurtu, prípadne si trochou mandlí alebo kešu orieškov môžeš posypať zdravý koláčik.

Šošovica

Pre vysoký obsah vlákniny ťa šošovica len tak nenechá o hlade. Ide o nízkokalorickú potravinu, ktorá je vynikajúca na chudnutie. A to sme ešte nespomenuli, že je výborným zdrojom železa, ktoré ti dodá novú energiu potrebnú na cvičenie!

Popcorn

Áno, aj „pukance“ ti môžu pomôcť k vytúženej štíhlej línií! Neobsahujú veľa kalórií, sú dobré pre srdce a navyše, obsahujú množstvo antioxidantov a polyfenolov, ktoré ťa ochraňujú pred chorobami sprevádzajúcimi starnutie.

Horká čokoláda

Čokoláda na chudnutie? Neuveríš, ale áno, aj to sa dá! Pokiaľ sa nevieš zaobísť bez sladkostí, dopraj si večer trochu kvalitnej horkej čokolády. Okrem príjemného pocitu dodáš telu flavonoidy, ktoré sú potrebné pre zdravé srdce, a živiny, ktoré znižujú vysoký cholesterol!

Škorica

Toto hrejivé, sladké superkorenie pomáha udržiavať optimálnu hladinu cukru v krvi a potláča chuť na sladké! Pridať si ju môžeš kľudne aj do jogurtu alebo ovsených vločiek namiesto medu.

Domáce polievky

Pravdepodobne si už počula o tom, že ak budeš jedlo zapíjať vodou, zješ toho omnoho menej. Avšak jedna štúdia tvrdí, že ak jedlo nebudeš zapíjať, ale dáš si polievku, bude ti stačiť jedla ešte menej! Takže ak ti ostala v chladničke nejaká zelenina a nevieš čo s ňou, neváhaj a uvar z nej dobrú a zdravú polievku.

Vajcia

Zabudni na všetko, čo vieš o vajciach. Nie, nie sú zodpovedné za vysoký cholesterol. Obsahujú množstvo živín, sú jedným z najlepších zdrojov proteínov a majú veľmi dobrú schopnosť ťa zasýtiť. Väčšina odborníkov ich odporúča na raňajky  a to vo forme napríklad praženici, hemendexu, omelety, či len tak uvarené s hriankou a zeleninou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness