Photo by diana.grytsku from Freepik

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Už ťa nebaví jesť dookola tých pár jedál, ktoré ovládaš skvelo navariť a chcela by si sa naučiť aj niečo nové? Alebo len jednoducho hľadáš inšpiráciu, čo by si si dala na obed? Namiesto googlenia receptov radšej vyskúšaj tieto aplikácie, ktoré používajú tisícky ľudí a nájdeš tam presne to, čo hľadáš.

S mäsom, bez mäsa, vegánske, bezlepkové, sladké, slané, rýchle, zdravé. Z každej kategórie nájdeš desiatky chutných receptov, stačí si len vybrať, na čo máš dnes chuť. Pri receptoch vždy nájdeš podrobný postup a pri niektorých dokonca aj video návod, takže nie je možné, aby sa ti jedlo nepodarilo.

Obľúbené a jednoduché recepty nájdeš napríklad v aplikácii Tasty, ale ich videá určite poznáš aj z netu. Za pár minút vidíš, ako vyzerá recept a podľa presných krokov to môžeš skúšať aj sama.

Niektoré aplikácie sú síce v angličtine, ale veríme, že to nebude pre teba žiadnym problémom. Pri väčšine si dokonca môžeš zvoliť, aké ingrediencie v receptoch chceš, alebo naopak, ktoré zo zoznamu vylúčiť. Taktiež si recepty môžeš uložiť do obľúbených, aby si sa k nim vždy ľahko a rýchlo dostala.

A dokonca si v niektorých appkách podľa receptu môžeš vytvoriť aj nákupný zoznam, aby si v obchode na nič nezabudla. Taktiež si môžeš vopred naplánovať jedlá na celý týždeň a nebudeš sa musieť viac stresovať, čo si kedy navaríš.

Môžeme odporučiť naozaj všetky tieto aplikácie, o čom svedčia aj pozitívne recenzie. Svoj mobil aj tak väčšinu dňa neodložíš z ruky, takže keď budeš mať najbližšie čas, namiesto scrollovania sociálnych sietí si vytvor jedálniček na najbližšie dni.

Veľa ľudí, ktorí začali tieto appky používať, sa začalo aj zdravšie stravovať a varenie ich začalo aj viac baviť. Takže šup na to!

Aplikácie o varení, ktoré sa oplatí nainštalovať:

  • Fit recepty
  • Tasty
  • Yummly Recipes & Shopping List
  • FitMenCook – Healthy Recipes
  • Online kuchárka – recepty pre každého
  • Recepty a Zdravé Varenie
  • My Recipes Cookbook: RecetteTek
  • Mealime – Meal Planner, Recipes & Grocery List

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife