Domáce masky na vlasy

Chceš mať vlasy, ktoré budú žiariť leskom a zdravím? Domáce masky môžu byť tvojou tajnou zbraňou. V nasledujúcich riadkoch ti odhalíme 7 účinných rád, ako na krásne vlasy, ktoré tvojej korune krásy dodajú potrebnú hydratáciu, lesk a pevnosť. 

Mastné, suché, poškodené … na každý typ vlasov existujú rôzne domáce masky na vlasy, ktoré ti dokážu pomôcť bojovať s tvojím problémom. Dôležité je len správne si vybrať. Následne si môžeš vybrať dva spôsoby aplikácie.

Prvým a častejšie používaným spôsobom aplikácie domácej vlasovej masky je nanesenie na celú dĺžku vlasov a nechať pôsobiť 20 až 30 minút. Môžeš si vlasy zabaliť do fólie alebo kúpacej čiapky, aby si nič nezašpinila a potom do uteráku, aby si ich udržala v teple. Potom si svoju korunu krásy len klasicky umyješ.

Druhý spôsob je podobný, jediný rozdiel je v dĺžke pôsobenia. Masku si môžeš nechať pôsobiť aj počas celej noci. Vtedy si vlasy dobre zabaľ aj do fólie aj do uteráku a ráno si korunu krásy umy šampónom. Počas celej noci je dobré nechať aplikovať masky, ktoré obsahujú napríklad oleje, aby sa dobre vsiakli do vlasov.

Žena si prehadzuje dlhé vlasy
zdroj: Unsplash/Valerie Elash

Pripravili sme si pre teba 7 masiek, z ktorých určite nájdeš tu pravú na tvoj problém, ktorý ťa trápi.

Domáce masky na vlasy, ktoré naozaj fungujú

Vajíčková maska

Vajíčka sú vhodné na všetky typy vlasov. Ak máš normálne alebo suché vlasy, môžeš použiť celé vajce, ale ak máš svoju korunu krásy mastnú, použi len bielok. Následne zmiešaj s pár kvapkami citrónovej šťavy, kým sa nevytvorí pena. Môžeš naniesť na vlasy a nechať pôsobiť približne 20 minút.

Vajíčko môžeš zmiešať aj s dvomi lyžicami olivového oleja a tak naniesť na korunu krásy. Takáto maska je ideálna na vyživenie vlasov a dodanie potrebného lesku.

Pivná maska

Pivná maska je vhodná na poškodené, jemné a lámavé vlasy bez lesku. Zmiešaj pol šálky piva, jedno vajíčko a jednu lyžičku slnečnicového oleja. Nanes na vlasy a nechaj pôsobiť približne 30 minút.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty