Žena má červené nechty

Určite nám dáš za pravdu, že červené nechty vyzerajú super a patria k obľúbenej a vyhľadávanej manikúre. Mnohé ženy sa pre túto farbu rozhodnú práve vtedy, keď nevedia, čo iné by skúsili. Vedela si však o tom, že majú byť veľkým lákadlom pre mužov? Hovorí o tom trend z TikToku, ktorý dostal názov „Red Nails Theory“.

Jednou z prvých, kto o tejto teórii začal hovoriť, je mladá žena vystupujúca pod menom „girlbosstown“. Vo svojom videu hovorí o tom, že vždy, keď má červené nechty, okomentuje jej to nejaký muž alebo si ju viac začnú všímať. Podľa jej slov to môže mať psychologický pôvod.

„V 90. rokoch, keď sme vyrastali, malo veľa žien často červené nechty. Najmä ako naše mamy. Preto si myslím, že chlapov priťahujú červené nechty, pretože im pripomínajú ich mamy, keď vyrastali a starali sa o ne,“ opísala svoju teóriu.

@girlbosstown Reply to @meganandliz @tinx @serenakerrigan ♬ original sound – GirlBossTown

Jej video má milióny zobrazení a stovky komentárov. Ženy vo svojich videách často používajú hashtag „rednailstheory“, pričom sa snažia tieto názory potvrdzovať. Viaceré priznali, že dostali viac pozvaní na rande alebo že sa na nich muži stále usmievali.

Červená farba je vášnivá

Na druhej strane sa ale nájdu odporcovia tohto tvrdenia, podľa ktorých ide o nezmysel. Ak majú muži záujem o takúto manikúru, dôvod je v samotnej červenej farbe. Tá sa už odjakživa považuje za vášnivú, pútavú, dominantnú a miestami až provokatívnu či agresívnu, preto je úplne normálne, že vzbudzuje pozornosť iných ľudí.

Nech už sa rozhodneš veriť ktorémukoľvek z týchto dvoch tvrdení, nič to nemení na tom, že takéto nechty vyzerajú naozaj fantasticky. Mnohé ženy sa s nimi cítia viac žensky či príťažlivo a aj to môže byť jeden z dôvodov, prečo vzbudzujú väčší záujem u mužov. Tým sa totiž najviac páči práve ženské sebavedomie. Takže ak nebudeš vedieť, akú manikúru si najbližšie vybrať, neboj sa siahnuť práve po červenej.

Zdroj: TikTok/girlbosstown

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating