Unsplash/Toa Heftiba

Asi každá jedna z nás sa stretla s tým, že ju na rande zavolal muž, s ktorým tam veľmi nechcela ísť. Ako odmietnuť pozvanie bez toho, aby si dotyčného urazila či sklamala, no stále pritom vyzerala milo? Máme pre teba 4 jednoduché tipy, ktoré môžeš pri najbližšej príležitosti vyskúšať. 

Nepreruš ho v polovici vety

Keď vidíš, že z neho vypadne pozvanie, nezastav ho ešte skôr, než dokončí vetu a nešplechni mu do tváre svoje odmietnutie. Bolo by to veľmi drzé a aj unáhlené. Nechaj ho dohovoriť, aby si si vypočula všetky jeho prípadné argumenty.

Netvár sa pritom otrávene a tak, ako by ti niekto ubližoval. Nemusíš ho raniť hneď a dať mu najavo, že o neho nemáš záujem.

Dvaja mladí ľudia sedia a rozprávajú sa
zdroj: Unsplash/Yolanda Suen

Nezabudni poďakovať

Keď dohovorí, poďakuj mu za jeho pozvanie a povedz mu, že si to vážiš a ceníš. Ak mu najskôr zalichotíš a následne príde odmietnutie, vezme to ľahšie, než keby si mu povedala hneď jasné a dôrazné nie.

Povedz mu svoje osobné dôvody

Nemusíš mu vyslovene povedať, že sa ti nepáči a nič s ním nechceš mať. V takomto prípade bude milosrdná lož možno lepším riešením. Zvaľ to na svoje osobné dôvody, napríklad že sa chceš zamerať na svoj osobný rozvoj, máš pracovné povinnosti alebo že nie si na vzťah jednoducho pripravená.

Bude to pre neho ľahšie, než keby vedel, že o neho nemáš vôbec záujem. Mohlo by ho to raniť dokonca tak, že by si mu znížila sebavedomie, a to by sa odrazilo na jeho ďalších potenciálnych vzťahoch.

Nedávaj mu falošné nádeje

Na záver to najdôležitejšie – v žiadnom prípade mu nepovedz, že to môže skúsiť inokedy, keď si vyriešiš svoje osobné záležitosti. Falošná nádej je ešte horšia než odmietnutie, pretože stále bude žiť v predstave, že má u teba šancu a nabudúce to vyjde. Keďže by čakal na teba, mohol by odmietnuť iné ženy, ktoré by o neho mali reálny záujem.

Tieto tipy nemusíš využiť len v prípade rande, na ktoré nechceš ísť. Ak nebudeš vedieť, ako odmietnuť pozvanie na akúkoľvek príležitosť, skús ich využiť tiež, len si ich prispôsob danej situácii. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating