Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nikto nevie, čo si o tom článku myslieť. Vogue – teda magazín, ktorý doslova určuje trendy, tvrdí, že éra ukazovania výstrihov skončila.

Áno, čítaš správne. Britský Vogue sa vo svojom decembrovom čísle vyjadril, že prsia už nie sú v móde.

Tzv. high fashion, teda luxusnejšia a elegantnejšia móda, vraj smeruje do absolútneho zahalenia. Kathleen Baird-Murray, autorka kontroverzného článku, si tento trend všimla na červených kobercoch. Podľa nej prichádza éra rolákov a striedmych strihov, ktoré zahalia celý dekolt.

Ok, Vogue teda niečo tvrdí, našťastie majú ľudia vlastný rozum a proti týmto tvrdeniam nastala vzbura. Aj v Odzadu si myslíme, že tieto tvrdenia sú skôr snahou o vyvolanie kontroverzie a subjektívnym dojmom, nie o reálne fakty. Len 11% čitateľov článku si v ankete magazínu myslí, že výstrihy končia, naopak až 67% opýtaných žien tvrdí, že pokiaľ žena má čo ukázať, mala by to ukázať.

Nemusíš teda robiť žiadnu paniku. Áno, možno za tieto tvrdenia môže fakt, že niektoré ženy nepoznajú únosnú mieru a ich výstrihy prešli až do vulgárnosti. Aj ten však môžeš ukázať s eleganciou a gráciou. Navyše to, že niekto na červenom koberci chodí zahalený ešte neznamená, že sa treba opičiť. Najlepší štýl je ten, ktorý si vytvoríš sama, bez ohľadu na to, čo ti aká celebrita tvrdí.

titulná foto: Pexels

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista