unsplash.com

S najväčšou pravdepodobnosťou už väčšina z Vás čítala, resp. počula o novej internetovej hre s názvom „modrá veľryba“. Dôvodov, prečo píšem článok práve o tomto probléme je mnoho. Jedným z nich je skutočnosť, že to nie je iba obyčajná hra, akou bol ktorýkoľvek iný virtuálny fenomén. Teenageri, ktorí sa dostanú do tohto začarovaného kruhu sú ohrození na ich vlastných životoch.

Tento portál je prioritne určený pre mladé, dospievajúce a dospelé ženy, ktoré potrebujú každodenné povzbudenia, ale taktiež aj pre ľudí, ktorí budú mať v budúcnosti svoje vlastné rodiny, deti a niekoľkonásobne horšie problémy, keďže evolúcia vedy a techniky ide závratnou rýchlosťou vpred. Bohužiaľ túto evolúciu vo väčšine prípadoch využívame proti sebe. Ľudia proti ľuďom.

Princíp hry spočíva v ľahko prístupných bodoch takmer pre každého. Na ktorejkoľvek sociálnej sieti stačí označiť hashtag so znením: „sompripravený“ alebo „modráveľryba“. A po niekoľkých hodinách by sa mal ozvať jeden z organizátorov výzvy, ktorý hráčovi zadá úlohy. Tieto úlohy musí hráč splniť do 50 dní od začatia výzvy. Dané úlohy gradujú od pozerania hororových filmov, cez seba poškodzovanie až po záverečnú úlohu, ktorou je samovražda. Pre prechádzanie jednotlivých „level-ov“ musia zúčastnení hráči pridať fotografiu ako dôkaz, že úloha bola splnená. V prípade, ak hráč chce skončiť s touto hrou, stane sa obeťou vydierania zo strany organizátorov, skrátka nie je cesty späť. Keď sa hráčovi podarí splniť všetky úlohy, na svoj profil by mal zavesiť fotografiu s veľrybou a s hashtagom „koniec“. Toto má značiť, že účastník hry je pripravený umrieť.

eng.kavkaz-uzel.eu eng.kavkaz-uzel.eu

Apelujem na nenávistné komentáre ľudí na túto hru. „Decko, ktoré to skúsi musí byť psychicky choré.“, „Už len šesťročné deti majú viac rozumu, než tí kreténi, ktorí to začnú hrať.“ Nie! Tieto deti iba nevidia zmysel života, nedostáva sa im dostatok pozornosti a lásky od rodiny a blízkych, pretože žijeme v tak uponáhľanej dobe, že zabúdame na to najdôležitejšie. Na deti, ktoré sú našou budúcnosťou.

Potom, ako sa polícia začala zaoberať samovraždou dvoch dievčat z Ruska spôsobených práve touto nebezpečnou hrou. Sa objavilo do týždňa ďalších päť samovrážd, kedy polícia rázne zakročila, vytvorila si falošný profil, cez ktorý sa jej podarilo komunikovať s administrátorom. Netrvalo dlho a administrátora chytili a zatkli. Bol ním dvadsaťjeden-ročný  Phillip Budeikin. Na slobode však zostali Philipovi nasledovníci, ktorí chcú pokračovať v jeho začatej hre so životmi teenagerov.

https://www.youtube.com/watch?v=-qXdRW6Jh4g

Preto Vás chcem vyzvať, milí priatelia, jediný možný spôsob ako tomuto problému predísť je dať ho do povedomia ostatným. Rozprávajte o tom, buďte vnímaví, pomáhajte a neodsudzujte. #OpBluewhale #PeopleHelpPeople

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife