Máš už slovenské jazerá pochodené? Alebo túžiš po tom pocite aspoň na chvíľu vycestovať za hranice štátu? Ak miluješ prírodu a vodu, máme pre teba skvelé tipy na výlety k jazerám, ktoré od nás nie sú ďaleko. 

Grüner See, Rakúsko

Blízsko slovenských hraníc, len pár kilometrov od Viedne sa nachádza čarovne krásne jazero s názvom Grüner See. A nejde len tak o hocijaké jazero, je to doslova unikát. Zaujímavé je tým, že časť roka je to jazierko, ktoré má asi metrovú hĺbku, no a zase inokedy nájdeš miesto, kde si predtým sedela na lavičke, zatopené pod vodou.

Dokonca sa tam môžeš potápať. Ako je to možné? Vrcholy pohoria sú každoročne poriadne zasnežené, a keď začne teplota stúpať, sneh sa začne topiť. Prúdy ľadovo čistej vody stekajú dolu a vytvárajú tak jazero.

Balaton, Maďarsko

Za pekným jazerom sa môžeš vydať aj k našim susedom Maďarom. Na Balatone, najväčšom stredoeurópskom jazere, nemusíš stráviť len pekný deň, ale aj rovno dovolenku ako pri mori.

Pretože toto jazero ponúka nie len pekné výhľady a možnosti turistického vyžitia, ale aj pláže, ktoré každoročne milujú ľudia zo širokého okolia. Voda je počas leta príjemne teplá a ty budeš mať pri opaľovaní pocit, že si niekde v Chorvátsku.

Hévíz, Maďarsko

Neďaleko samotného Balatonu sa nachádza aj druhé najväčšie termálne jazero na svete a najväčšie prírodné liečivé jazero na svet, Hévíz.

Nachádza sa v krásnej prírodnej oblasti obkolesenej stromami. Jeho teplota sa počas ročných období mení, no dosahuje hodnotu od 24 do 26 stupňov. Výlet tu nepoteší iba tvoje oko, ale aj telo.

View this post on Instagram

#Repost @explorateur_zh • • • • • • Lake Hévíz The largest #thermal #lake in which you can swim is in #heviz, #hungary. Yesterday, the water of the lake was still 28 degrees and very pleasent for a #swim. Amidst the lake, there are the actual #thermalbaths with a water temperature of 34 degrees. As it's very unique in the world, people come from everywhere to spend at least 2-3 hours in this beautiful nature. #wowhungary #hungary_gram #hungary🇭🇺 #ungarn #magyarország #travelhungary #visithungary #mytravelgram #traveladdict #wellnessjourney #spaday #relaxing #swimming #nature_seekers #naturephotography #landschaftsfotografie #amazingscenery #swimmingpool #lakeside #keepexploring #visualsofnature #wonderfuldestinations @wow_hungary @iloveheviz @best_of_ungarn_und_budapest @thewonderfulhungary @lonelyplanet @outdoor_magazin @wellnessworld

A post shared by Hévíz_Hungary (@iloveheviz) on

Plitvické jazerá, Chorvátsko

Ak si ochotná ísť trocha ďalej a dať to na víkendový trip, Plitvice rozhodne stoja za zváženie. Národný park Plitvické jazerá je najznámejší národný park v Chorvátsku. Lesné chodníčky, zeleň, jazierka, vodopády, belasomodrá voda.

Park tvorí až 16 jazier a ty si môžeš vybrať z viacerých trás, ktorými ho prejdeš podľa toho, akú náročnú trasu chceš. Prehliadka tejto sústavy ti vyrazí dych a preto právom patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.