Pixabay/StockSnap

Neexistuje jednotná poučka na to, čo sa považuje za dlhodobý vzťah. Pre niekoho to je niekoľko spoločne prežitých mesiacov, iné páry to rátajú skôr na roky. Keď sa prehupnete za túto pomyselnú hranicu, zistíte, že je to medzi vami naozaj pekné a je v tom ukryté akési čaro. Samozrejme, iba za predpokladu, že to medzi vami klape.

V prvom rade vám je spolu dobre. Obaja ste spokojní, cítite sa milovaní a aj keď si nehovoríte „milujem ťa“ možno každý deň, viete, že ani nie je potreba, pretože vaše skutky hovoria samy za seba.

Chcete tomu druhému robiť radosť aj vtedy, keď nemá žiadny sviatok a nezameriavate sa na veľkolepé dary, ale skôr na maličkosti, ktoré pohladia dušu a vyčaria úsmev na tvári.

Prehlbuje sa aj vaša dôvera a rešpekt. Nerobíte veci, ktoré by tomu druhému ubližovali a čo je najdôležitejšie, presne viete, ako na tom ten druhý je. A nemusí pritom povedať ani jedno slovo. Viete sa vzájomne utešiť a podporiť, ale taktiež aj vyhecovať k tomu, aby ste začali konať a išli si za tým, čo chcete dosiahnuť.

Večery strávené dlhými konverzáciami sa striedajú s chvíľami, kedy len tak sedíte ticho vedľa seba, no nie je vám to nepríjemné alebo trápne. Aj takéto momenty si dokážete užívať a dokážete spolu komunikovať aj bez slov. Stačí, že sa na seba pozriete a presne viete, na čo vaša polovička myslí alebo čo sa chystá urobiť. Miestami to vyzerá tak, ako keby sa medzi vami vybudovala telepatia. Pri spriaznených dušiach to nie je nič výnimočné.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating