Hladná

Máš pocit, že si často hladná aj napriek tomu, že si len pred malou chvíľou jedla? Na svete existuje mnoho ľudí, ktorí chcú schudnúť, no nedarí sa im, pretože majú neustálu potrebu niečo konzumovať. Vďaka týmto 5 tajomstvám sa budeš cítiť sýtejšie a nebudeš mať až takú veľkú chuť na jedlo. 

Toto je 5 tajomstiev, vďaka ktorým sa zbavíš chuti na jedlo. Samozrejme je v poriadku dopriať si aj nezdravé snacky, avšak s mierou.

Pi dostatok tekutín

Ako sa hovorí, hlad je prezlečený smäd. Ak nebudeš piť dostatok pitnej vody, budeš častejšie hladná, a tým pádom sa neuhasí tvoja chuť na jedlo. Každé ráno vypi pohár čistej vody a počas celého dňa aspoň 2 až 3 litre. Pred jedením sa poriadne napi a uvidíš, že tvoje telo strávi menej potravy ako obvykle.

Pravidelné stravovanie

Pri chudnutí dbaj najmä na pravidelnosť v strave. Ak nechceš jesť počas dňa sladkosti, musíš si určiť pravidelnosť. Vďaka správnemu dodržiavaniu konzumovania sa ti podarí schudnúť. Je dobré jedávať menšie porcie 5-krát za deň.

Hladná
zdroj: Unsplash/ Brooke Lark

Svoje jedlo nejedz rýchlo

Ak rýchlo zješ obsah z taniera, môže sa stať, že hneď po dojedení budeš opäť hladná. Jedz pomaly, no všímavo a pomedzi to sa napi, aby sa ti zasýtil žalúdok. Okrem iného môžeš mať vďaka rýchlemu prejedaniu pocit plnosti či tráviace ťažkosti.

Uprednostňuj vyvážené jedlo pred fast foodom

Bývaš často hladná a mávaš neustálu potrebu jesť? Pri stravovaní musíš dbať na to, čo skonzumuješ a v akom množstve. Ak jedávaš len fast food, nie je to dobré. Vyhýbaj sa mastným jedlám a zaraď do svojho jedálnička najmä bielkoviny, vlákniny, zdravé tuky a podobne.

Hladná
zdroj: Unsplash/engin akyurt

Dbaj na 7-8 hodinový spánok

Nedostatok spánku môže narušiť tvoju hladinu hormónov, čo znamená, že sa ti zvýši chuť na jedlo.

Dopraj si aspoň 7 hodín spánku a po čase uvidíš výsledky. Nespíš „kvalitne“? V našom článku TU sa dočítaš, čo sa s tým dá robiť.

Všetko sa dá, kde sa chce, no treba na to trpezlivosť a disciplínu. Ak budeš dodržiavať týchto 5 tajomstiev, podarí sa ti schudnúť, no najmä sa nebudeš prejedať. Nezabúdaj na pitný režim, ktorý je počas letných dní veľmi dôležitý.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness