Bývanie podľa typu osobnosti

Každá z nás sa dobre cíti v inom type priestoru. Je to dané osobnosťou, temperamentom, ale aj tým, čo má kto v živote rád. Vedela si však, že najlepšie ti bude sedieť bývanie podľa typu tvojej osobnosti? 

Iné zariadenie potrebuje introvertka a iné romantická milovníčka prírody. Žena so sklonom k tradíciám si potrpí na detaily, „divožienka“ má zase rada minimalizmus a praktické veci. V bývaní, ktoré je zariadené aj s ohľadom na tvoju povahu, budeš nielen v bezpečí, ale budeš sa tam cítiť ako ryba vo vode. Podčiarkne tvoju osobnosť a umožní ti uvoľniť sa.

Ak si však hľadáš vlastné bývanie a prvýkrát sa odsťahuješ od svojich rodičov, na TIETO veci by si si mala dávať pozor ešte predtým, ako začneš žiť sama.

Ako si zariadiť bývanie podľa typu osobnosti?

Konzervatívna a elegantná

Žene, ktorá má rada eleganciu, štýl a zároveň si potrpí na tradície a pravidlá, pristane moderný interiér s čistými líniami. Všetko v ňom je kvalitné, ale zároveň jednoduché. Práve elegancia je znakom dobrého vkusu a toho, že drahé veci nemusia vyzerať okázalo.

Má rada usporiadaný život, usporiadané vzťahy aj domácnosť. Jej bývanie je vzdušné, s dôrazom na nezvyčajné detaily.

Bývanie podľa typu osobnosti
zdroj: Unsplash/Alberto Castillo Q.

„Takými môžu byť napríklad atypické interiérové dvere, ktoré sú z každej strany iné alebo dvere až po strop. Určite vo svojom priestore privíta dvere bez vyčnievajúcich zárubní a soklov. Čerešničkou na torte v jej bývaní je exkluzívny šatník s presklenými dverami, do ktorého však zvonka nevidieť, pretože je obsah šatníka pred neželanými pohľadmi prekrytý dômyselnou kovovou mriežkou zatavenou v skle,“ navrhuje riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia Tomáš Barbořík.

Romantická duša

Romantička má rada kvety, bylinky, pokoj a pohodu. Tá musí vyžarovať aj z jej príbytku. Miluje teplé farby a prírodné materiály, najmä drevo. Nielen jej kuchyňa, ale aj kúpeľňa a ostatné priestory sú zariadené buď v rustikálnom, vintage alebo provance štýle.

„Ak má takáto žena obývačku spojenú s kuchyňou, môže mať obe v rovnakom štýle a celok bude pôsobiť pôvabne a príjemne. Treba si vyberať u výrobcov nábytku, ktorí dokážu robiť kuchynský aj obývačkový nábytok zároveň,“ poradil odborník na nábytok a kuchyne Ladislav Jelen z Oresi.

Bývanie podľa typu osobnosti
zdroj: Unsplash/Aaron Huber

Ak si romantická duša a navyše máš rada aj životné prostredie, svoj príspevok k zlepšeniu prostredia môžeš mať na vlastnej streche. Ak teta máš takú možnosť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife