Photo by Katie E from Pexels

Ak sa ťa niekto opýta, akou matkou by si raz chcela byť, určite odpovieš, že najlepšou! Každá z nás ale materstvo a výchovu vníma inak. Otestuj sa v rýchlom kvíze a zisti, aká mama z teba pravdepodobne bude.

Koľko detí by si chcela mať?

Vždy si túžila mať raz deti?

Čo z nasledujúcich možností budeš chcieť dať svojim deťom najviac?

Čo by si robila, ak by sa ti dieťa rozplakalo v spoločnosti?

Čo by si robila, ak by tvoje neplnoleté dieťa prišlo domov opité?

Ako často by si chcela so svojimi deťmi tráviť čas?

Ako by si ten voľný čas s nimi chcela tráviť?

Menila by si váš jedálniček kvôli deťom?

Ako vnímaš rolu matky a pracujúcej ženy v jednej osobe?

Ako chceš, aby ťa tvoje dieťa vnímalo?

Aká matka z teba raz bude? Vyskúšaj sa v tomto teste
Čo o tebe ako matke prezradili odpovede?
Zdá sa, že rolu matky nebudeš prežívať tak intenzívne ako iné ženy. Budeš sa snažiť byť normálna mama, a nič nepreháňať. Nezabudni však, že ty si človek, ktorý toho malého človeka bude formovať. Skús nájsť cestu, pri ktorej si s dieťaťom vybuduješ dobrý vzťah. Byť rodičom nie je iba o tom, aby ťa niekto počúval, ale aj o tom, aby si počúvala ty.
Čo o tebe ako matke prezradili odpovede?
Teba ako mamu vystihuje zlatá stredná cesta. Budeš hľadať tú optimálnu cestu s rešpektom a priateľstvom medzi tebou a tvojimi deťmi. Budeš sa o ne starať najlepšie, ako vieš, no nechceš to preháňať, aby si z nich mala samostatných ľudí. Zdá sa, že z teba bude naozaj dobrá mama!
Čo o tebe ako matke prezradili odpovede?
Mať a starať sa o deti je zdá sa zmyslom tvojho života. Budeš sa o ne starať najlepšie, ako vieš, no dávaj si pozor, aby si to neprehnala. Príliš veľká starostlivosť, obmedzovanie a rozmaznávanie bude mať nakoniec iný efekt, ako by si si želala. Aj keď niekoho miluješ, musíš ho nechať žiť vlastný život. Nie je všetko iba o zákazoch a prehnanej pozornosti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy