unsplash.com

Bol si ako sen, ktorý sa zjavil v určitej fáze môjho života a potom odišiel. Bol si mojim rozhodnutím. Bol si mojím dobrým priateľom.

Dokonalý muž

Vždy si sa na mňa pozeral s úsmevom na perách. Rešpektoval si ma aj s mojimi chybami. Vedel si, kedy ma utíšiť a skrotiť. Bol si človek, ktorý sa so mnou vedel najkrajšie hádať. Bol si príliš dobrým mužom a toho som sa asi zľakla. Pocitu, že ťa zraním, že príde fáza, kedy vstúpi niekto mne alebo tebe do života a naruší všetko pekné.

Vo chvíli, keď som sa mala rozhodnúť ako b ďalej akým smerom si bol ticho. Nepovedal si nič. Dnes už viem prečo. Chcel si, aby som sa sama rozhodla a našla svoje šťastie. Svoj prístav, kde budem šťastná. Chcel si, aby som robila veci, ktoré ma bavia, pri ktorých som svoja.

zdroj: unsplash.com

Odlúčenie

Rozhodla som sa pre niečo úplne iné ako ty. Naše cesty sa rozdelili. Po čase si mi začal akosi chýbať. Chýbali mi tvoje správy, tvoje telefonáty, tvoj hlas, tvoje ramená, o ktoré som sa mohla oprieť vždy, keď som potrebovala. Človek urobí v živote isté chyby.

V mojej hlave blúdili iné myšlienky, iné predstavy, iní ľudia. Bol si tolerantný, ústretový. Vraciam sa v myšlienkach čo by bolo, keby som sa rozhodla inak. Možno by sme spolu prežili jednu poriadnu dovolenku alebo akciu, pri ktorej by sme zistili, ako to medzi nami je. Ja som ti to však nedovolila. Tápala som v myšlienkach kdesi inde.

Photo by Hanna Postova on Unsplash
zdroj: unsplash.com

Dnes viem, že si skvelý chlap. Vždy budem brať chlapov ako si ty za hrdinov, pretože chlapom sa nestane muž, ktorý sľubuje a básni, ale chlapom sa stane muž, ktorý koná. Ty si konal, konal ako priateľ, ako parťák, ako chalan, ktorý miluje spoločnosť.

Dnes sa nepozerám na chlapa zvonku, ale hlavne zvnútra a z toho, čo mi vie ponúknuť. Pretože len hrdina si zaslúži, aby sa mu žena poddala a ukázala mu svoje slabé aj silné stránky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife