Láska si naozaj nevyberá. Aj keď bolo v spoločnosti dlhodobo zaužívané, že by spolu „mali byť“ žena a muž, pričom by on mal byť o trocha starší od nej, už dávno sa na vek vo vzťahu neprihliada. I keď, poznámky typu našla si mladého zajačika, tak skoro nevymiznú. Ľudia to u žien považujú za zvláštne, no pri dvojici (výrazne) starší muž a mladšia žena to nikomu divné nepripadá.

Zrejme to už tak ostane, že každá inakosť vzbudzuje u ľudí záujem a tvorbu vlastných záverov. Určite je bohatá! Je to nejaká úchyláčka. Má nejaký komplex kvôli deťom. On sa asi zbláznil! … Všetci hľadajú dôvody, no vo väčšine prípadov ide naozaj „iba“ o obyčajnú lásku. Zopakujme si to hneď na začiatku – vek nehrá žiadnu rolu.

Ak ti je s niekým dobre, nepozeráš na dátum narodenia, farbu pleti, vierovyznanie. Jednoducho sa to stane. Základom pre vzťah sú úplne iné faktory.

Prečo môže takýto vzťah niektorým ženám vyhovovať viac, ako partnerstvo s mužom v rovnakom či vyššom veku? Dôvody môžu byť naozaj rôzne a veľmi individuálne, no často sa stretávame s tým, že ony hľadajú niekoho, s kým si môžu vytvoriť naozajstný pocit domova. Ak nájdu chlapa, ktorý má presne takýto typ starostlivosti rád, obe strany budú spokojné.

V druhom rade to môže byť pocit, že s mladším partnerom sa aj ony cítia byť na tom rovnako. Jednoducho, ak máš rada zábavu, spoločnosť ľudí a pomyslenie na to, že by si sedela doma na zadku (ako tvoje rovesníčky) ťa desí, s ním si prídeš na svoje. Nezabúdajme ani o intímny život v posteli, pri ktorom si se*uálne aktívna žena užije.

Tretím prípadom môže byť fakt, že sa jej fyzicky páčia tí, ktorí majú ešte chlapčenský výzor. Niektoré majú rady hnedé oči, iné strnisko, niektoré idú po chlapoch, ktorí vyzerajú veľmi dospelo, a teda sú tu aj také, ktoré to majú naopak. Fyzickej príťažlivosti sa nedá ubrániť.

Nech už je to akokoľvek, väčšinou býva taký vzťah oveľa silnejší ako iné. Prečo? Lebo dvojica už od začiatku bojuje s nepriazňou svojho okolia a tak sú dvaja proti celému svetu. A ak majú rovnaké záľuby, názory, životné postoje, na ničom inom nezáleží.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.