unsplash.com

Ten smútok ťa zožiera zvnútra, akoby ti išiel rozpučiť všetky vnútornosti. Postupne sa mení na stav úzkosti a ty máš pocit, ako keby ťa v tej chvíli všetci opustili a život zrazil na kolená. Uzavrela si sa do seba, nestretávaš sa viac s priateľmi, tvoja tvár už dlhšiu dobu necítila slnko a potichu plačeš do vankúša. Si nešťastná len z jediného dôvodu. Ty ho miluješ, no on ťa ignoruje. Neodpisuje ti na správy, nedvíha ti naliehavé telefonáty a každý tvoj pokus o kontakt zmietne zo stola. Nevidela si ho tak neskutočne dlhý čas. Chýba ti jeho úsmev, jeho hlboké a tajomné oči, ústa, ktorými ťa kedysi bozkával a jemné ruky, čo hladili každý centimeter tvojho tela. Láska bolí. Toľkokrát si to už počula, no nedokážeš sa poučiť. Vždy sa zaľúbiš do toho nesprávneho a potom potichu trpíš. Bojíš sa, že ťa prestáva milovať. Nepanikár, nič nemusí byť také, ako sa na prvý pohľad zdá. Nezúfaj, ešte stále máš šancu zachrániť váš vzťah. Na to, aby si to urobila ti postačí, ak sa budeš pridržiavať týchto šiestich krokov.

Zachovaj pokoj a tvár sa, že je všetko tak, ako má byť

Zmena je súčasťou každého vzťahu a prichádza preto, aby ste obaja vyzreli. Vždy si ale spomeň na to dobré, čo ste spolu prežili. To, že sa jeho postoj voči určitým veciam zmenil, nemusí hneď znamenať koniec vášho vzťahu. Možno sa váš vzťah posunie iba k lepšiemu.

zdroj: unsplash.com

Nedovoľ, aby ti emócie ovládli myseľ

Nesmieš mu dať najavo svoje emócie, pretože ťa bude pokladať iba za zbytočnú hysterku. Ak sa na neho nahneváš bezdôvodne, nemusí to dopadnúť tak, ako by si chcela. Preto si vytipuj čas, kedy budeš mať svoje emócie pod kontrolou. Až vtedy sa s ním v pokoji a otvorene porozprávaj o danom probléme.

Rozprávaj sa s ním o všetkom

Základom dobrého vzťahu je komunikácia. Preto sa mu neboj povedať o čomkoľvek. Povedz mu, že sa trochu zmenil, spýtaj sa ho, či je v poriadku a či by si mu nemohla nejako pomôcť. Snaž sa byť objektívna a pokojná, keď ti bude odpovedať! Nesnaž sa mu niečo vyčítať, skôr sa zameraj na vyriešenie vašich problémov. Viem, že muža nedokážeš prinútiť, aby ti odpovedal vtedy, keď nechce, no pokús sa s ním aspoň rozprúdiť komunikáciu.

zdroj: unsplash.com

Snaž sa zamyslieť, či mu dávaš dostatok lásky

Vzťahy sú obojsmerné. To znamená, že by si sa aj ty mala posnažiť, ak chceš niečo zmeniť. Občas sa stane, že naše návyky nám negatívne ovplyvnia vzťah. Dokonca bez toho, aby sme o tom vedeli. Zamysli sa, či si náhodou nespravila niečo, čo malo zlý dopad na vás oboch. Napríklad to, že mu nedávaš dostatok lásky.

Pracuj na riešení vašich problémov

V závislosti od toho, čo predchádza vášmu problému, by ste sa mali pokúsiť nájsť aj spoločné riešenie. Akonáhle ho nájdete, váš vzťah to iba posilní. Pokús sa nemyslieť len na seba a urob všetko pre to, aby si zachránila to, na čom ti záleží najviac. Pretože plačom nič nevyriešiš.

zdroj: unsplash.com

Opäť si získaj jeho srdce

Muži majú podobne ako ženy tiež radi romantiku. No dobre, možno nie až v takom veľkom množstve, ale raz aj tak ju vo vzťahu potrebujú. Akým spôsobom si si na začiatku získala jeho srdce? Pokús sa to zopakovať a ver mi, že ťa bude milovať ešte viac.

 

Zdroj: themindsjournal.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating