Vyvrcholenie počas milovania

Dosiahnuť vyvrcholenie je niekedy a pre niektorých ľudí ťažšie, ako si myslíš. Možno aj ty patríš do tej skupiny žien, pre ktoré je ťažké dostať sa do vytúženého konca milovania a možno sa to hanbíš priznať aj partnerovi. To by si ale nemala.

Adam Durčák, odborník z e-shopu Ruzovyslon.sk preto rozobral zopár bizarných dôvodov, ktoré ľuďom celkovo bránia dosiahnuť vyvrcholenie. Nájdeš sa v nich aj ty?

Čo ak nevieš dosiahnuť vrchol?

„Z nedávneho prieskumu vyplýva, že až 46 % žien a 38 % mužov z generácie mileniálov (pozn. redakcie: generácia Y) predstiera orgazmus. Chcú takto urýchliť milovanie, no ovplyvňujú ich aj ďalšie faktory, ktoré im bránia ho dosiahnuť,“ začína svoju prácu odborník.

„Ideálnym cieľom milostného života partnerov by mal byť kvalitný s*x s orgazmom u oboch partnerov. No nie každý ho vie dosiahnuť, a preto ho mnohí niekedy aj imitujú,“ dodáva Adam Durčák.

Pritom už jeho kolegyňa, Mgr. Veronika Kubíčková, prednedávnom uviedla, čo robiť v prípade, ak ho nevieš dosiahnuť. TU sa to dozvieš. Nepredstieraj ho, ale začni to riešiť.

Vyvrcholenie nepredstierajú len ženy

Na druhej strane je pravdou aj to, že nielen ženy sú v tomto trochu „ťažším orieškom“. Odborníci totiž zistili, že aj muži dokážu predstierať vyvrcholenie.

„Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Innerbody, 46 % žien a 38 % mužov pripúšťa, že pravidelne predstiera svoje vyvrcholenie. U 1119 respondentov sa falošný orgazmus najčastejšie týkal generácie mileniálov (asi 48 % prípadov), v najmladšej generácii Z bol podiel ,predstierania‘ asi 28 %, a v generácii X takmer 21 %,“ pokračuje vo svojom prieskume Adam Durčák.

Dôvody na rozchod
zdroj: Unsplash/mimi lalaa

 

Nájdeš sa v tom aj ty?

A kvôli čomu zvykneme predstierať vyvrcholenie? „Najčastejším dôvodom, prečo mladí ľudia predstierali orgazmus, bolo urýchlenie konca milovania. Tento dôvod priznalo takmer 24 % žien a 21 % mužov,“ uvádza.

„Približne pätina žien a 15 % mužov sa uchýlilo k tomuto ,podvodu‘, aby nezranili city svojho partnera. Medzi ďalšie dôvody uviedli, že predstieranie ich s*xuálne nabudí alebo im pomáha dosiahnuť skutočný orgazmus,“ priznáva odborník.

To ale nie je všetko. Adam Durčák spomína aj ďalšie bizarné aspekty, ktoré ľuďom zabraňujú dôjsť do slastného konca milovania. Okrem problému s jeho dosiahnutím ide aj o ďalšie faktory.

„Pre 4 z 10 ľudí je prekážkou zápach z úst ich partnera, ktorý im znepríjemňuje milostný zážitok. Tretine z nich bráni v orgazme zvolená s*xuálna poloha, a asi 31 % teplota alebo osvetlenie v miestnosti,“ dodáva. 

Znamenia, ktoré budú v júli úspešné
zdroj: Unsplash/mahdi_chf

 

„Traja z desiatich ľudí sa priznávajú k intímnejšiemu problému, a to k prehnanému premýšľaniu nad s*xuálnym aktom,“ opisuje výsledky  výskumu Adam Durčák, pričom sa tento problém dá vyriešiť komunikáciou s partnerom.

Zdroj: Adam Durčák

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating