Predtým než začnem, aby nevznikali nezhody, vyhne sa tento článok ženám, ktoré boli týrané a donekonečna podvádzané, alebo chlapom donekonečna podvádzaným a ďalším podobným prípadom. Ale pre tých, ktorí spôsobili tieto nešťastia v manželstve, tak pre tých článok platí stále.

„Sľubujem, že ti budem verným/ou manželom/kou a že ťa nikdy neopustím, ani v šťastí ani v nešťastí, ani v zdraví ani v chorobe, a že ťa budem milovať a ctiť po všetky dni svojho života.“

To sú slová, ktoré mnoho z vás, milí páni a milé dámy, akosi nepochopili. Alebo pochopili, ale v tom prípade málo alebo veľmi nesprávne. Pretože táto veta nemá byť pesnička, či veta, ktorú odrecitujem, aby sa nepovedalo. Pretože je to veta, ktorá vás spojí a má vás spojiť dokonca vašich životov a spraviť z vás rodinu. Tu už nie je po nej čas na robenie prešľapov, ktoré sa nedajú odpustiť na spanie s niekým iným alebo inou, alebo nedajbože, povedať, že ste si to rozmysleli a toho človeka už nechcete. Alebo ste prišli na to, že to nie je také jednoduché ako sa zdalo a neradi by ste v tom pokračovali, lebo na to nemáte energiu alebo čas.

Takže dobré ráno! Manželstvo nie je LEN o šťastí, krásnych spoločných chvíľach a romantických večeroch. Ale aj o hádkach, starostiach, ktoré treba opraviť a zoceliť. Je to o tom, že keď už nebudete dvaja ale traja alebo štyria, už to musíte ťahať za konce, ktoré brzdia. Dať tomu silnú pôdu, základy do budúcnosti, je to o prevzatí zodpovednosti. Je to o tom, že keď jeden pochybuje, druhý mu dá istotu. Zobral/a si si osobu, ktorú máš ctiť, milovať, veriť jej a vašemu spoločnému životu. Preto je ten sľub zložený tak ako je. Z nejakého dôvodu. Nepatrí sa sľúbiť, a potom chcieť ujsť. Povedať, že súhlasím, a potom nesúhlasiť. Povedať, že rozumiem a nechápať. Tak by to teda vôbec nemalo fungovať…..

Kým kľakneš na koleno a spýtaš sa, a kým ty odpovieš: „Áno.“, tak si rozmyslite veci, kým je čas. Netreba niekomu lámať srdce viac ako už bolo zlámané predtým.

foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife