@nszaboova

Denne robíš niekoľko rozhodnutí. Začína to ráno, kedy sa rozhoduješ, čo si dáš na raňajky a čo si oblečieš, čo sa v ten deň chystáš robiť a s kým sa pravdepodobne stretneš. No občas sú na rade rozhodnutia, ktoré tvoj život môžu veľmi ovplyvniť – tie, ktoré sa týkajú či už tvojej práce, veľkej osobnostnej zmeny, nejaký ten krok vpred alebo stav tvojho vzťahu.

Dostaneš sa na križovatku tvojich pocitov a je úplne v poriadku, ak sa rozhodneš zle, alebo nebudeš spokojná – o tom to je, nikto ti pred teba nedá nič hotové a jediné čo ti ostáva je učiť sa z vlastných chýb.

V poslednej dobe som si JA prešla udalosťami, ktoré ma ovplyvňovali takmer v každom smere. V zdraví, prekonávaní sa, zisťovaní, kto je tu pre mňa stále, či už sa mi darí alebo nie.

Viem, že možno to, čo práve prežívaš (alebo vieš, že ťa to čaká) pre teba nie je ľahké, no ver mi, že to dokážeš bez ohľadu na to, ako hrozne to vyzerá.pexels-photo-176034photo: pexels.com

Nikdy nie je neskoro začať odznova. Ak si nebola šťastná včera, tak dnes skús niečo úplne iné, snaž sa to zmeniť. Nehovor, že to nedokážeš. Urob to lepšie.

Hranie na istotu končí večne katastrofou

Nemôžeš čakať, kým niekto tvoje rozhodnutie odsúhlasí. Orientuj sa svojimi vlastnými pocitmi, niečím čo máš v sebe a dlho po tom túžiš. Rozhodovať sa spontánne je niekedy to najlepšie rozhodovanie a je na čase, aby si to konečne skúsila.

Hľadaj tie nekonečné možnosti. Možno budeš prekvapená, čo všetko dokážeš, ak prídeš na to, že večné ničnerobenie doma ti nič nové do života neprinesie.

Mohla som hrať na istotu, mohla som splniť sen niekomu, kto si ho chcel splniť na mne. Faktom je, že momentálne robím to, čo milujem a tento sen si na mne splniť nikto nechcel. Aj keď mi niekto naznačoval alebo hovoril, že to nie je správne – tak po čase, aj keď som sa do toho bezhlavo pustila, ten pocit konečne mám. Správny.

Časom sa ten pocit môže meniť. Nie nadarmo sa hovorí, že si raz dole a raz hore. Prejdú časové intervaly, keď budeš mať pocit, že to všetko z teba doslova vysalo život, zjedlo tvoju dušu.large-4photo: weheartit.com

Myslím, že by som oveľa radšej momentálne skočila do lietadla, splnila si akýkoľvek cestovateľský sen, prechádzala sa lesmi a upokojovala svoju dušu meditáciami v nejakej budhistickej destinácii. Mala by som na chvíľu pocit, že som sa dostala preč od ľudí, ktorí chcú byť tak veľmi iní, až sú všetci rovnakí.

Každý z nás občas potrebuje ísť niekam, kde si očistí vlastnú dušu od týchto negatívnych vplyvov, načerpá pozitívnu energiu a vráti sa naspäť plniť si svoje ciele znova. Je dôležité urobiť si čas aj na takéto veci. Aj keby si mala ísť niekam, kde je to len 30 minút od domova.

large-2

photo: weheartit.com

Pozri sa na niekoho, kto je úspešný v podnikaní. Myslíš, že by sa tam dostal, ak by neriskoval? Riskoval: plnil si sen a začal robiť niečo inak ako ostatní.

Hral podľa teba na istotu? Je rozdiel byť k niečomu ľahostajný alebo riskovať. No pevne verím, že ak ti to dá šancu na šťastie, mala by si riskovať a jednoducho ísť na to.

Nemaj výčitky

Život je krátky a byť v ňom šťastným je predsa na nezaplatenie. Ak sa ti niečo nepodarí, tak to znamená len to, že si sa na tej ceste za tým niečo naučila a nabudúce to bude oveľa lepšie.

A ako uspeješ?

Predstavuj si to.

Teda ak zostaneš v práci, ktorú nenávidíš a chodíš tam ráno s tou najväčšou nechuťou len preto, že nechceš riskovať, tak by si tam pravdepodobne ostať nemala. Nikdy nie je neskoro niečo v tvojom živote zmeniť.

A ak máš vzťah, ktorý neprináša žiadnu hodnotu do tvojho života a tvojim strachom je byť sama, vzchop sa.

Namiesto hľadania najjednoduchšieho spôsobu, ako niečo urobiť, skús nájsť zmenu, ktorá tvoj život urobí oveľa pestrejší a spokojnejší.

Takže otázka nie: ako žiješ, ak ešte stále hráš na istotu?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife