1. Je omnoho viac odolná, ako si môžeš prestaviť, čo znamená, že nebude tvoje hlúposti znášať dlho. Ľudia, ktorí prešli peklom vedia, ako sa posunúť v živote ďalej.

2. Ak pôsobí, že príliš analyzuje všetko, čo povieš, je to preto, že v minulosti, bola často zamietaná ledabolými odpoveďami.

3. Ak pôsobí, že príliš analyzuje váš vzťah, je to preto, že v minulosti sa naučila neveriť vždy svojím citom.

4. Nehovorí ti o svojej minulosti preto, lebo sa stále trápi alebo ju to ťaží. Rozhovor o nej považuje za prejav intimity.

5. Ak máš nutkanie nazvať ju bláznivou, zamysli sa, ako by si reagoval ty, ak by si sa ocitol v jej situácii. Je šanca, že reaguje tak, ako by reagoval každý človek so schopnosťou cítiť. Ak by sa nezachovala bláznivo, asi by bola bezcitný psychopat. Netrápilo by ju, ako sa s ňou v minulosti zaobchádzalo.

 6. Buď rád, že prejavuje city.

7.  Budú veci, ktoré jej pripomenú minulosť a stanú sa spúšťačmi. V týchto situáciach ju uisti, že teraz je všetko inak.

8.  Ujasni si, čo chceš, predtým, ako ju pozveš von. Nezahrávaj sa s jej srdcom a dôverou, len preto, aby si povedal: „nie je ešte pravý čas.“ Všetko, čo bude počuť je: „nie si tá pravá osoba“.

9. Buď dôsledný vo svojej otvorenosti. Je to lepšie ako byť strohý a ešte lepšie ako byť úprimný len z času na čas.

10. Hranica medzi úprimnosťou a zraňovaním je otázka samému sebe: „Je toto niečo, čo potrebuje vedieť?  Aký osoh bude z toho, že jej poviem túto veľmi úprimnú vec?“

11.  Nemýľ si mlčanie so súhlasom. Neznamená to, že si nevšíma všetko.

12. Nemýľ si odpustenie so zabudnutím. Ľudia, ktorí toho zažili veľa, nezabúdajú, ak im niekto čo len na chvíľu ukáže svoju pravú tvár.

13.  Pripomeň jej, že jediný spôsob, ako zistí, či vzťah bude, alebo nebude fungovať, je zažiť ho. Premýšľanie o vzťahu nie je ukazovateľom kvality lásky, skutky sú všetko.

14. Nemusíš spĺnať predstavu o „ideálnom partnerovi“. To, čo hľadá, je skutočné spojenie, a osoba, ktorá toto spojenie bude chrániť a starať sa oň.

15. Pochop, že je, kým je, kvôli tomu, čím prešla Neber ju ako obeť, je človek, ktorý aj napriek tomu, čo prežil, má schopnosť milovať.

foto: Sabina Ramirez

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating