Pri poznávaní nových ľudí je asi najdôležitejší prvý dojem, ktorý vyvoláme. Máme naň len jeden pokus a často si o nás ľudia vytvoria predstavu ešte skôr, než majú šancu s nami prehovoiť  -na základe vzhľadu, držania tela a iných neverbálnych signálov. Toto platí zrejme dvojnásobne, ak sa jedná o prvé rande.  Na to, ako dopadne, má vplyv mnoho prvkov a nikdy to nevieš určiť dopredu, sú ale veci, ako napríklad voľba správneho oblečenia, ktoré môžeš ovplyvniť a dôkladne sa pripraviť. Muži priznávajú, že sú veľmi vizuálni a vnímajú ženský výzor ako celok.

Istá odevná firma uskutočnila prednedávnom prieskum, týkajúci sa oblečenia na prvé rande. Asi by si to nepovedala, ale väčšina opýtaných si pamätala farbu šiat, ktoré mal na sebe ich partner. Prieskum sa tiež zaujímal o farbu, ktorá sa na prvú schôdzku najmenej hodí. Odpoveď ťa možno prekvapí, je to žltá.  Aj keď je to jasná a slnečná farba, ktorá vyvoláva pocit šťastia, má ďaleko od romantiky. Je výrazná a neprehliadnuteľná, preto sa často používa v reklamách pre deti a na verejných dopravných prostriedkoch. Som si istá, že nechceš byť spájaná ani s jedným. Hneď po žltej je to hnedá. Uznávam, že hnedú mám rada na kožených doplnkoch, zimných kabátoch a na topánkach. Avšak  z outfitu, ktorému dominuje, vyžaruje akási usadlosť a nedobrodružnosť. A to už nie sú žiadané vlastnosti na prvé rande.

Čo nenosiť, už vieš.  V akej farbe však určite očaríš? Prieskum hľadal odpovede aj na túto otázku a vyhrávajú červená a čierna.  Dáma v červenom, toto spojenie sa jednoznačne spája s romantikou a s osudovou femme fatale. Dávaj si ale pozor, aby táto farba v tvojom podaní nebola príliš vyzývavá a erotická, inak budeš budiť dojem, že hľadáš len známosť na jednu noc. Čierna sa spája so sebavedomím, inteligenciou a eleganciou.  Akúkoľvek farbu zvolíš, nezabúdaj, v oblečení by si sa mala cítiť dobre, preto si neobliekaj nič, v čom budeš neskôr sťahovať brucho, bude ti padať ramienko alebo si budeš poťahovať podprsenku. Spoliehaj sa na strihy a štýl, ktorý ti sedí, prvé rande nie je dobrá  príležitosť na skúšanie nových vecí. Toto isté platí aj pri make-upe a vlasoch.

foto: Kayla Snell

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista