vz´tah

Mať krásny, šťastný a zdravý vzťah nie je úplne jednoduché. Aj on si vyžaduje veľa práce, trpezlivosti, porozumenia a mnoho ďalších vecí, bez ktorých ho nie je možné správnym smerom posúvať a zároveň budovať.

Je viac ako pravdepodobné, že si sa nad týmto niekedy zamyslela aj ty a kládla si otázku, či je tvoj vzťah skutočne zdravý. Každé partnerstvo sa zakladá na iných hodnotách a nemusí byť tomu inak ani v tvojom prípade. Avšak, predsa exitujú veci, ktoré šťastné páry jednoducho nerobia.

O ktoré ide?

Zdravý vzťah je o dôvere

Dobre fungujúci vzťah si predovšetkým zakladá na vzájomnej dôvere. Obaja partneri totižto vedia , že klamstvo a zatajovanie dôležitých vecí u nich nemá miesto a postupne ničí vzťah. Pokiaľ je dôvera narušená, ani vzťah sa nebude posúvať správnym smerom, práve naopak.

 

Nezabúdaj na úprimnosť

Niet nad úprimnú a otvorenú komunikáciu bez akýchkoľvek známok zbytočného kritizovania, či výčitiek. Je naozaj rozdiel rozprávať sa s partnerom o tých veciach, ktoré sa vám nepáčia ako ho za nich kritizovať. Aj takto fungujú šťastné páry.

Ako upevniť vzťah: 4 otázky na partnera, ktoré reálne fungujú
zdroj: Pexeles/Jonathan Borba

Šťastný vzťah je o priznaní chyby

Na vzťahu je najhoršie, pokiaľ jeden z partnerov nedokáže priznať zodpovednosť za svoje skutky a namiesto uznania radšej obviňuje toho druhého. Takéto veci sa v šťastnom vzťahu nedejú. Nikto z nás nie je dokonalý a aj preto priznanie svojej chyby je v partnerstve tým najlepším riešením.

 

Podpora nesmie chýbať

Najjednoduchším, no zároveň najhorším spôsobom riešenia problémov je neustála kritika. A to v akomkoľvek smere. Naozaj, veľmi ľahko sa kritizuje a vyjadruje neustála spokojnosť. Zdravé vzťahy však tento problém nepoznajú, pretože partneri sa navzájom namiesto kritiky podporia. Skús to niekedy, pocítiš sama tú zmenu.

Zdravá komunikácia je vo vzťahu naozaj dôležitá. Akým chybám sa vyvarovať v tomto smere, sa môžeš dozvedieť v tomto našom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating