3. Odmena je vždy dobrý nápad
Dopraj si odmenu. Či už v podobe dobrého jedla, nového oblečenia alebo nejakej maličkosti, ktorá v tebe prebudí pocit dobre odvedenej práce. Pretože aj prekonávanie vlastného strachu je niečo, za čo sa môžeš, dokonca musíš odmeniť.
4. Hudba či blízke osoby
Ak nechceš prekonávať svoj strach sama, môže ti pomôcť dobrá hudba. Tá dokáže namotivovať aj veľkých športovcov k výkonom, kulturistov k zodvihnutiu ešte väčšej váhy a teba k prekonaniu niečoho, čoho sa nesmierne bojíš.
V tomto smere to môžu byť aj priatelia či rodina. Osoby, ktoré ťa vždy podporujú, ktoré ťa vedia správne namotivovať a na ktoré sa môžeš spoľahnúť. Krok vpred však musíš urobiť sama, pomoc ale môžeš prijať aj od svojich blízkych.
5. Buď k sebe úprimná
Pomenuj to, čoho sa bojíš. Napíš si, čo ťa naozaj trápi, čoho sa v skutočnosti bojíš. Pozri sa na tie veci s nadhľadom. Úprimnosť ti pomôže taktiež v tom, aby si vedela, prečo ten strach vznikol a lepšie ho budeš môcť odstrániť.
6. Negativitu nechaj za dverami
Nemusíš byť prehnane optimistická. Avšak realistické nazeranie na svet ti dá úplne iné uhly pohľadu. Pozri sa na veci aj zo strany, čo sa môže stať tvojím konaním, ale aj na to, prečo by si to mala urobiť. Premysli si, ako sa budeš cítiť a ak všetko dopadne výborne, čo všetko tým získaš.
7. Terapeut
Aj keď je to možno v dnešnej dobe stále tabu téma, nie je hanba nechať si pomôcť odborníkom. Psychológ ti ponúka iný pohľad na skutočnosti, pomôže ti nájsť tú správnu cestu a vypočuje si tvoje trápenie. Môže ti pomôcť s tvojimi obavami, poradiť účinné metódy na konkrétny problém. Práve kvalifikovaní ľudia vedia pracovať aj so strachom, ktorý sama nevieš vyriešiť. Je to práca na vlastnom duševnom zdraví.