Pexels/Flora Westbrook

Pre ženu, ktorá celý život túži po rodine, nie je nič krajšie, keď sa jej to splní. Nájde si milujúceho partnera, vybuduje si s ním šťastný vzťah, zasnúbia sa, majú svadbu a neskôr aj deti. Príbeh ako z rozprávky.

No čo v tom prípade, keď sa rozprávka zmení na drámu alebo na román bez šťastného konca?

Žena, ktorá je slobodnou matkou, to má v živote ťažké. Oproti iným, ktorým pomáha s výchovou partner, chodí do práce, stará sa o nákup potravín alebo robí niečo iné, čo by ju odbremenilo, je ona na toto všetko sama. Musí zastávať pozíciu matky a aj otca.

Žena, ktorá je slobodnou mamičkou, je však aj veľmi silná. Vie sa obetovať pre svoje dieťa, čo dokáže každá žena (samozrejme), no slobodná si toho vytrpí omnoho viac. Nespočetne veľakrát sa jej stane, že na tom bude psychicky zle, že bude na pokraji svojej finančnej situácie, že nebude mať silu ráno vstať, že sa bude strachovať o to, či si vôbec nejakého muža nájde – ktorý by ju miloval presne takú, akou je. Aj s malým darčekom.

Žena, ktorú počas tehotenstva, alebo po ňom, opustí muž, si zaslúži obdiv každej jednej z nás. Chlap si v tomto prípade nezaslúži nič, pretože sa zľakol a odišiel. Opustil svoju partnerku, vzdal sa rodiny a rozhodol sa, že radšej bude bez nej a svojho dieťaťa žiť svoj život ako doteraz, než aby niečo menil a musel sa obetovať pre rodinu.

Žena, ktorá je slobodnou matkou, môže byť voči mužom nedôverčivá, no keď si neskôr nájde vzťah, bude to ten najlepší na svete. Ona – silná, múdra, ambiciózna, vytrvalá, obetavá a milujúca – nedá svoje srdce len tak niekomu.

Muž, ktorý si získa jej srdce, to pochopí. Ona bude mať jeho, no on bude mať ten najväčší poklad, ktorý si mohol od života želať. Ju.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife