dobrý otec

Každý vzťah raz dospeje do bodu, kedy sa bude chcieť rozrásť o nového človiečika. Možno si si predtým ani nepokladala takú otázku, či by tvoj partner bol dobrý otec pre vaše dieťa. No dostala si sa do momentu, kedy sa nad tým zamýšľaš. Predsa len každá z nás by chcela takého muža, ktorý nebude len otec na papieri, ale bude tatinko, ktorý dá aj to posledné zo seba.

Váš rodinný život naberie úplne iné obrátky, prekope sa od základov a zmenia aj tie najmenšie maličkosti. Preto nastáva otázka, či tvoj muž bude aj dobrý otec. Chlapi sa väčšinou nad niečím takým ani nezamýšľajú, lebo vedia, že žena to má prirodzene v sebe. Väčšinou. No u teba určite vyskočila už takáto myšlienka. Tu nájdeš 5 signálov, ktoré ti napovedia, ako je na tom tvoj partner.

Starostlivosť

Veľakrát mužom chýba práve starostlivosť. Keď ho zasiahnu soplíky, ty mu robíš čaj, staráš sa o neho. A keď choroba preskočí na teba, tak ako reaguje? Ak sa dokáže aj on o teba postarať a záleží mu na tebe, nemáš prečo váhať. Musíš sa na neho vedieť spoľahnúť, že nie je ľahostajný a dokáže ti to aj pri vašom bábätku.

dobrý otec
zdroj: Pexels/Ksenia Chernaya

Správanie k iným deťom

Ak je muž rodinný typ, bude ľúbiť aj iné deti, bude s nimi chcieť tráviť čas a venovať sa im. Zoberie ich na ihrisko, zahrá sa s nimi na schovávačku. Ak mu však takáto vlastnosť chýba, je tu možnosť, že sa nebude chcieť zaujímať ani o vaše deti. Skús ho zobrať do takej spoločnosti a všímaj si ho.

Postoj k budúcnosti

Pokiaľ je tvoj partner celé dni v robote a je to karierista, môže nastať problém. Pretože sa práce nebude chcieť vzdať, a teda dieťa bude „na príťaž“ alebo ako nejaký druh rozptýlenia, ktorý on v živote nepotrebuje. Naopak, ak postrehneš, že sám načína takéto témy a prichádza s tým, že by „prijal“ bábätko, choďte do toho. Určite to má v hlave upratané a vie, čo chce.

Spiaci otec a syn v náručí
zdroj: Pexels/PublicDomainPictures

Vie sa ovládať

Dôležitým faktorom je aj zvládanie stresových situácií, ktorých bude pri bábätku neúrekom. Ak je jeden z tých, ktorí vedia zachovať chladnú hlavu a prichádzajú s novými riešeniami, tak si to váž. Bude ti oporou aj pri dieťatku, najmä v prvých kritických mesiacoch, kedy budeš potrebovať, aby ťa niekto podržal. To, aby ti tam niekto vykrikoval, že je nevyspatý, alebo že si máš dieťa utíšiť, to ti určite nepomôže a s takým človekom vôbec ťažko riešiť niečo také.

Obriadenie domácnosti

Veľa chlapov, bohužiaľ, ešte stále žije v myšlienke, že žena sa má starať o deti, domácnosť, jeho, no asi o všetko. Lenže zabúdajú, že ste na všetko dvaja. Aj na upratovanie, aj na varenie, aj na bábätko. Ak sa nevie postarať o „svoju časť práce“, tak ti nebude vedieť pomáhať s ničím. Takéto veci musí robiť nezištne a nie preto, aby ti to potom mohol vyhadzovať na oči.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating