Pexels/Yan Krukov

Čo si budeme hovoriť, naše materinské city sú o čosi silnejšie ako tie otcovské. Muži sa do rodinného života príliš nehrnú (česť výnimkám) a užívajú si svoju voľnosť tak dlho, ako môžu. Sme to skôr my, čo im „nenápadne“ podsúvame myšlienky o deťoch. Avšak, niekedy si môžeš myslieť, že tvoj partner ešte nie je ready, aj keď môže byť opak pravdou.

Nemusí to priznať nahlas, prezradí ho niekoľko detailov, na ktoré by si sa mala zamerať. Ak spĺňa dokonca všetky, potom je nie len pripravený, ale bude ešte aj veľmi dobrý otec.

Nevyhýba sa téme o rodine

Nie je to ten typ chlapa, ktorý začne pri téme rodina prevracať očami, smiať sa, alebo rýchlo meniť smer rozhovoru. Je otvorený tomu, že raz rodinu budete mať, a keď na to dôjde reč, berie to s absolútnym pokojom.

Nevadí mu, ak sa stretávate s priateľmi, ktorí už deti majú

Ak by mal s deťmi problém, vyhýbal by sa im, ako by to len šlo. Neznášal by totiž to, že vás budú obmedzovať v rôznych činnostiach či plakať, čo by mu liezlo na nervy. Vo svojom okolí deti máte a on sa s nimi rád stretne, pohrá sa, vyskúša si, aké to je, mať niekoho na starosti.

Vie šetriť peniaze

Ak muž dokáže šetriť peniaze a robí to, potom je to znak toho, že myslí na budúcnosť a chce svoju rodinu zabezpečiť. Berie to aj z tej stránky, že je to vážny záväzok a chce, aby bolo o všetko postarané. A samozrejme, ráta s tým, že bábätko dnes stojí dosť peňazí.

Je starostlivý typ muža

Znakom toho, že z chlapa bude dobrý otec, ktorý má na to vlohy, je jeho starostlivá povaha. Čudovala by si sa, koľko „otcov“ práve takú nemá, aj keď boli schopní počať potomka. Ak je ten tvoj starostlivý voči tebe, nemusíš sa báť toho, že by to bolo inak, ak by sa dozvedel, že si tehotná.

Deti mu prídu milé a zábavné

Neberie ich ako príťaž, netvári sa znechutene, keď nejaké vidí a nemá k nim blbé poznámky. Práve naopak, ak už je s nejakým v kontakte (aj keď sa iba pozerá na videá), smeje sa a poznamená, že sú milé. Aj keby povedal nahlas, že deti nechce, aj toto je znak toho, že vo svojom vnútri sa im nebráni.

Ak sa ho na ne opýtaš …

… tak ti bez problémov odpovedá. Koľko by si chcel mať deti? Dcéru alebo syna? Aké mená sa ti páčia? Na tieto otázky pozná odpoveď bez toho, aby musel dlho premýšľať, alebo aby si ho k tomu dotlačila.

Pochádza z viacerých súrodencov

Ľudia, ktorí sú z mnohopočetnej rodiny, len vo veľmi ojedinelých prípadoch budú túžiť po tom, aby nemali aj svoju vlastnú veľkú famíliu. Mať mladších súrodencov či iných príbuzných je zároveň dobrou prípravou na vlastné deti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating