Ako si nájsť dobrého chlapa

Ako si nájsť v súčasnosti dobrého chlapa? Tak táto otázka vŕta v hlave mnohým ženám. Tí najlepší sú zväčša obsadení a teba už možno nebaví skúšanie a sklamanie z nevydarených stretnutí. Ak ťa zaujímajú trendy v randení, portál Hack Spirit zverejnil viacero zaujímavých prieskumov a štatistík. 

Randeniu v tejto dobe jednoznačne dominuje online priestor. V roku 2022 využívalo zoznamky viac ako 366 miliónov ľudí po celom svete. Predpokladá sa, že v tomto roku číslo ešte porastie a mohlo by dosiahnuť až 384 miliónov používateľov. Najčastejšie ich využívajú mladí ľudia vo veku 18 až 29 rokov, čo nie je žiadnym prekvapením.

Ak sa rozhodneš pre nadväzovanie kontaktov online, mala by si byť opatrná a všímať si aj rôzne varovné signály, ktoré daný muž vysiela. Viac podrobností nájdeš aj v našom staršom článku.

Žena otočená chrbtom drží mobil
zdroj: Unsplash/Hitesh Choudhary

Ako si nájsť chlapa?

Väčšina prieskumov sa síce odohrávala v USA, no Európa alebo Slovensko sú na tom dosť podobne. Podľa štatistík sa až 39 % párov spoznalo online. To znamená, že približne dva z piatich párov sa nadviazali kontakt cez internet. Na druhom mieste sú bary a reštaurácie (27 %) a na treťom sprostredkovanie priateľmi (20 %). Ďalšie dvojice sa spoznali v práci, v škole alebo prostredníctvom rodiny.

V porovnaní s rokom 1995 to je úplne naopak. V tej dobe sa len 2 % dvojíc spoznali online. Prevládalo spoznanie prostredníctvom priateľov (33 %), v bare ši reštaurácii, prípadne v práci a škole (narovnako po 19 %).

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating