Cvičenie v posteli

Všetci si veľmi dobre uvedomujeme, že by sme sa mali viac hýbať. Nejde len o samotné chudnutie, ale aby sme sa cítili zdravo a fit. Ak ťa nebaví chodiť do fitka a stále si o sebe hovoríš, že si príliš lenivá na to, aby si niečo robila, potom si určite obľúbiš cvičenie v posteli. Áno, nemusíš v nej iba spať, ale poslúži aj na formovanie tvojho tela. 

Veľkou výhodou je, že takýto tréning ťa nič nestojí a stačí si naň vyhradiť pár minút denne. Preto sa nemôžeš vyhovárať ani na to, že nestíhaš, lebo si zaneprázdnená. Nepotrebuješ dokonca ani žiadne pomôcky a vybavenie ako podložku na cvičenie či kvalitné tenisky. Všetko sa totiž odohrá v tvojej posteli.

Vybrali sme pre teba dva typy cvičenia, ktoré môžeš pokojne aj kombinovať, pretože sa trochu odlišujú.

Cvičenie v posteli formou strečingu

Toto cvičenie je ideálne úplne pre všetkých, dokonca aj pre začiatočníkov. Ide skôr o také ponaťahovanie a uvoľnenie celého tela, pričom zapojíš takmer všetky partie. K tomu sa pridáva výborne zvolená hudba. Podľa tohto videa môžeš cvičiť ráno, aby si sa postupne prebrala a začala svoj deň aktívne. Druhou možnosťou je večer pred spaním, kedy sa trochu zrelaxuješ a pomôže ti to ľahšie a rýchlejšie zaspať.

20-minútové plnohodnotné cvičenie

V posteli si môžeš dopriať aj plnohodnotný 20-minútový tréning, v ktorom zapojíš celé telo. Čím väčšiu posteľ máš, tým lepšie, pretože budeš mať aspoň dosť miesta. Zároveň ťa nebude tlačiť podlaha, takže jednotlivé cviky budú oveľa príjemnejšie. Môžeš si zacvičiť ráno alebo kedykoľvek počas dňa, ako ti to bude viac vyhovovať.

A ak by si sa chcela zamerať aj na svoje stravovanie, v našom nedávnom článku nájdeš užitočné tipy na to, ako by mal vyzerať tvoj jedálniček. Rovnako nájdeš aj odporúčania na produkty, ktoré by nemali chýbať v tvojom nákupnom košíku. Keď sa spojí zdravá strava s pohybom, budeš sa cítiť oveľa lepšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness