Ako sa zlepšiť v komunikácii

Väčšinou sa sťažujeme na mužov, ktorí nás nechcú počúvať a nezaujímajú sa o to, čo hovoríme. V niektorých prípadoch ale môžeme byť aj my tie zlé, ktoré sú myšlienkami niekde inde. Ak chceš vedieť, ako sa zlepšiť v komunikácii s partnerom a stať sa dobrou poslucháčkou, máme pre teba 5 jednoduchých, no praktických tipov. 

Môžeš ich začať používať prakticky kedykoľvek. Pri najbližšom rozhovore so svojím drahým ich určite skús využiť.

Sústreď sa na to, čo hovorí

Netvár sa iba tak, že si prítomná, no v skutočnosti si duchom niekde úplne inde. Snaž sa sústrediť na to, čo tvoj priateľ hovorí, aj keď ťa to možno až tak nezaujíma, lebo hovorí o téme, ktorá je blízka iba jemu. Mala by si ho vedieť vypočuť aj v takomto prípade. Jeho asi tiež veľmi netrápi, keď mu hovoríš o svojich nákupoch a aj tak sa zvykne premôcť.

Ak si nepočúvala, ospravedlň sa

V prípade, že ti myšlienky odbehli, zastav ho a ospravedlň sa mu. Popros ho, aby to zopakoval ešte raz. Predstav si, aká bývaš ty nahnevaná, ak zistíš, že ťa drahý nepočúva a ty si rozprávala zbytočne. Určite to takto vezme ľahšie aj on, pretože bude vidieť, že ti na ňom záleží.

Neprerušuj ho

V inom prípade by si ho ale prerušovať nemala. Neskáč mu do reči a nesnaž sa silou-mocou zmeniť tému na niečo, čo zaujíma skôr teba. Nechaj ho dohovoriť a keď tak, môžeš mu položiť nejaké doplňujúce otázky o tom, čo ťa zaujíma a o čom sa nezmienil.

Udržiavaj očný kontakt

Pri rozhovore by si sa mala pozerať na svoju polovičku. Nehraj sa na mobile a neobzeraj sa ani po miestnosti, ale sústreď sa na neho. Očný kontakt aj jemu napovie, že sa sústredíš na to, čo hovorí.

Chlap a žena sa rozprávajú
zdroj: Unsplash/Marius Muresan

Nedávaj nevyžiadané rady

Základným odporúčaním, ako sa zlepšiť v komunikácii, je nedávať nevyžiadané rady. Neprerušuj ho, aby si mu povedala niečo, čo by si urobila inak. Radiť mu môžeš len vtedy, keď ťa o to on sám požiada, inak by mohol mať pocit, že sa mu staráš do života a všetko musí byť podľa tvojho.

Veríme, že po týchto tipoch bude vaša komunikácia na lepšej úrovni. Ak chceš, aby vám to vydržalo navždy, prečítaj si náš recept na šťastný vzťah

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating