Pexels/Pixabay

Mentálne silnejšou sa nestaneš zo dňa na deň. Mnoho ľudí si myslí, že sa zmena dostaví ihneď a keď sa tak nedeje, strácajú záujem a opäť sa dostávajú do svojich zabehnutých koľají. To je ale najväčšia chyba, ktorej sa môžeš dopustiť.

Ako spoznáš mentálne silnejších ľudí vo svojom okolí?

  • Uvedomujú si svoje silné stránky a vedia z nich vyťažiť maximum.
  • Majú vyššie sebavedomie a dokážu vychádzať sami so sebou.
  • Dokážu sa poučiť zo svojich vlastných omylov a chyby nehádžu na niečo/niekoho iného.
  • Dokážu si priznať aj svoju chybu.
  • Sú trpezliví a vedia, že ak chcú niečo dosiahnuť, nestane sa tak hneď.
  • Dokážu ovplyvňovať svoje emócie. Keď treba, konajú s rozumom a logicky, inokedy sa nechajú uniesť svojimi emóciami.
  • Sú odvážnejší a neboja sa skúsiť veci, ktoré doteraz nerobili. Uvedomujú si, že zmena je niekedy potrebná.
  • Tešia sa z úspechu druhých a nezávidia im.
  • Dokážu povedať nie. Nenechajú sa využívať len preto, že to vyhovuje niekomu inému.
  • Sú vďační za všetko, čo ich v živote postretne. Aj za maličkosti.

Koľko vecí z tohto dokážeš robiť aj ty? Ak sú tieto tvrdenia pravdivé aj o tebe, môžeš byť na seba hrdá, pretože máš silnú osobnosť a v tvojom živote je naozaj rovnováha.

Ak však po takomto živote len túžiš, mala by si vedieť, že zmena naozaj nepríde sama. Sú tri dôvody, prečo ti to možno nejde tak jednoducho ako ostatným.

Máš inú osobnosť

V prvom rade musíš popracovať na sebe a svojej osobnosti. Je úplne v poriadku, že tvoja osobnosť sa líši od tej ich. Máš možno menej sebavedomia a trvá ti dlhšie, kým sa začneš mať naozaj rada. Prípadne ešte nedokážeš hovoriť nie, pretože si nechceš nikoho pohnevať.

Musíš sa naučiť byť silnejšia a dokázať niekoho aj odmietnuť, ak by to bolo na úkor samej seba. Stačí začať týmito drobnosťami a uvidíš, že zvyšok sa dostaví aj sám.

zdroj: Unsplash/nine koepfer

Bojíš sa riskovať

Možno sa len málo snažíš byť silnejšou, pretože sa bojíš riskovať. Si spokojnejšia, ak ide všetko presne podľa plánu a ty nemusíš bojovať so žiadnymi neočakávanými záležitosťami. Ak chceš byť mentálne silnejšia, mala by si trochu riskovať. Veď vieš ako sa hovorí – risk je niekedy zisk. A ak to nevyskúšaš, nebudeš vedieť.

Samozrejme, že sa môže stať, že tvoj risk nevyjde. Ale o to ide. Poučíš sa zo svojich vlastných chýb a práve vďaka tomu bude tvoja osobnosť naďalej rásť. Nie že sa uzavrieš ešte viac do seba.

Obklopuješ sa nesprávnymi ľuďmi

Ak sa obklopuješ rovnakými ľuďmi ako si ty sama, teda slabšími, tvoja zmena sa naozaj nedostaví rýchlo. Ak sa chceš stať naozaj mentálne silnejšou, obklopuj sa silnými ľuďmi, ktorí niečo dokázali a od ktorých sa budeš môcť učiť.

Niekedy je potrebné odstrihnúť od svojho života tých, ktorí ti nijako nepomáhajú a len ťa viac sťahujú ku dnu. Možno to pre teba bude ťažké, ale uvidíš, že život bez toxických ľudí napokon prinesie veľa pozitívnych zmien.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife