Máš dilemu, pretože si nedokážeš vybrať medzi frajerom a kamarátmi? Určite sa obávaš toho, že keď si vyberieš niekoho z nich, tí ostatní budú urazení a ty sa kvôli tomu budeš cítiť zle. Na prvý pohľad nejde o ľahké rozhodnutie, no v skutočnosti je to oveľa jednoduchšie, než by si možno čakala.

Stačí, ak sa budeš držať jedného základného pravidla, ktoré znie, že si nemusíš vôbec vyberať. Čas by si mala tráviť so všetkými bez výnimky. V tvojom živote tak bude nastolená rovnováha, kvôli ktorej sa budeš cítiť lepšie a spokojnejšie.

Tvoji priatelia budú šťastní, že sa im budeš venovať a že na nich nezanevrieš len preto, že si si našla novú lásku. Bez priateľov je život smutnejší, pretože im sa môžeš zdôveriť so všetkým, čo sa možno bojíš na začiatku povedať svojej polovičke. Navyše sa pri nich odreaguješ a budeš sa viac tešiť na čas strávený so svojím drahým.

Nikto ťa nemôže nútiť, aby si si vybrala medzi frajerom a kamarátmi

Vzťah by mal byť o kompromisoch, medzi ktoré patrí aj rešpektovanie toho, že ten druhý trávi čas so svojimi kamarátmi a blízkymi. To, že s niekým tvoríš pár, neznamená, že s ním musíš byť 24 hodín, 7 dní v týždni. Skôr či neskôr by vás to mohlo prestať baviť a čo je horšie, vôbec by ste si neboli vzácni.

Ak si nájdeš muža, ktorý ti dá takéto ultimátum, nie je to vôbec správne. Ak je takýto už na začiatku, postupom času by sa to mohlo zhoršovať. Mohol by ti zakazovať čoraz viac vecí alebo ľudí a myslel by si, že ti môže diktovať, čo a kedy budeš robiť. Mohlo by to dokonca prerásť až do toxického vzťahu

Dvojica sa smeje
zdroj: Instagram/couplegoals

Z toho dôvodu by si sa nemala trápiť touto otázkou. Ak chceš ísť von so svojimi kamošmi, oznám to svojmu priateľovi, ale nepýtaj si jeho povolenie. Nie si predsa malé dieťa, mali by ste byť rovnocennými partnermi. Prípadne si rovno dohodnite deň, kedy sa budete venovať svojim kamarátom. Ani jeden z vás tak nebude mať výčitky.

Nezabúdaj, že medzi láskou a priateľmi si vyberať nemusíš. Všetci sú pre teba dôležití, preto by si sa nemala vykašľať na nikoho z nich.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.