Šťastný pár v snehu

Kto tvrdí, že si nedáva žiadne ciele a predsavzatia do nového roka, klame. Vždy sa nájde nejaké tajné želanie či sen, ktorý by sme si  chceli splniť. A niekedy sa netýka iba nás, ale aj nášho vzťahu s partnerom. Napríklad, túžby ako posilniť lásku či upevniť puto, to by si mali želať všetky dvojice. A nielen to.

Želanie je jedna vec, prax už druhá. Aby sa naše sny plnili, musíme kvôli nim urobiť krok vpred a vynaložiť istú snahu. Tak je to aj s prácou na vzťahu. Keď túžiš po tom, aby ste si s partnerom boli tento rok ešte bližší, skúste si stanoviť za ciele nasledujúce 3 veci. Určite vám to len pomôže.

Nová spoločná záľuba

V zdravom vzťahu je ideálne, ak svoj voľný čas viete tráviť ako osamote, tak aj spoločne. Hlavne, ak ide o nejaký zábavný, náučný či efektívny spôsob, nielen ležanie pred telkou. Aj keď, netflixové večery pod dekou majú svoje čaro. Skúste si však na tento rok vybrať niečo úplne nové, ideálne, ak to tak bude pre oboch z vás.

Prihláste sa na tanečný kurz, dajte si cieľ, že navštívite aspoň 10 hradov/zámkov na Slovensku, skúste si kurz talianskeho jazyka, ak by sa vám páčila raz dovolenka v tejto krajine. Určite sa nájde aspoň jedna nová spoločná záľuba.

Jedno rande mesačne

Na začiatku vzťahu je to akási samozrejmosť, no časom zabúdame na to, aby sme si jeden na druhého vyčlenili špeciálny čas a venovali si pozornosť, ako keby sme sa len spoznávali.

Skúste si dať ako záväzok jedno rande mesačne – nie je to príliš často a nepôjde do ani veľmi do peňazí, ak si skôr šetríte. Aspoň jeden deň či večer, bez mobilov, len vy dvaja. Dobrá večera, výlet v prírode, prechádzka mestom, pri ktorej sa porozprávate. Je to len na vás, no hlavné je, aby ste si to užili.

Spoločný sen

Tretím tipom, ako posilniť lásku vo vašom vzťahu, môže byť aj toto predsavzatie. Určite máte ako pár aj nejaký spoločný sen – nájsť si pozemok na vysnívaný dom, presťahovať sa do nového bytu, ísť na letnú dovolenku, … Napíšte si ho na papier, vytlačte si obrázok, ktorý ho bude znázorňovať a berte to ako záväzok.

Bude to váš spoločný projekt. Keď mu budete venovať pozornosť a budete sa spoločne snažiť, dokážete to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating