Ak sa opýtaš akejkoľvek ženy na to, ako by si predstavovala, že by podľa nej mala vyzerať jej dokonalá tvár, asi by po čistej pleti nasledovala odpoveď pekné biele zuby. Po tých túži snáď každý. Zuby, za ktoré sa netreba hanbiť, a s ktorými sa môžeš sebavedome smiať. Ako však docieliť ich belosť bez toho, aby si pravidelne platila za bielenie?

Pravidelná dentálna hygiena

Či ťa predstava návštevy stomatológa desí alebo nie, pravidelná a poriadna starostlivosť je základom pekných, a najmä zdravých zubov. Minimálne 2x ročne by si mala absolvovať dentálnu hygienu, pri ktorej sa zbavíš zubného kameňa, povlaku či iných nečistôt. Takéto zuby sú hneď lepším základom na prirodzené bielenie, nehovoriac o tom, že hneď po čistení vyzerajú belšie.

Zabudni na kofeín

Kofeín a biele zuby, to je kombinácia, ktorá nejde dokopy. Aj keď je ťažké odoprieť si dobrú kávičku, ak túžiš po bielom úsmeve, mala by si jej pitie aspoň eliminovať. Káva totiž zanecháva na zuboch nepríjemný povlak a spôsobuje ich žltnutie. Rovnako tak aj iné nápoje s obsahom kofeínu, akými sú rôzne kolové či energetické nápoje. Po ich vypití by si si vždy mala zuby aspoň umyť.

zdroj: Photo by Daniel Xavier from Pexels

Jedz jablká a jahody

Niektoré druhy ovocia a zeleniny majú skvelý účinok nie len na naše zdravie, ale aj prirodzené bielenie zubov. Všimla si si niekedy, že na mnohých letákoch v zubných ambulanciách sa na teba usmieva žena, ktorá drží v ruke zelené jablko? Nie je to iba náhodou. Jedením jabĺk sa ti totiž čistí sklovina a látky, ktoré obsahujú napomáhajú k vybieleniu. Okrem jabĺk smelo zahryzni aj do jahôd, mrkvy, zeleru či hrušiek.

Domáce triky

Ak si chceš dopomôcť k vysnívanému úsmevu nejakým domácim bielením, vyskúšaj babské recepty, ktoré sú osvedčené. Pozor však na to, aby si to neprehnala a nespôsobila si iné zubné problémy. Za zmienku stoja napríklad domáce pasty z citrónovej šťavy, prášku do pečiva, soli či jedlej sódy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.