8 príznakov, že si tvoje deti prechádzajú vnútorným trápením: Nezanedbaj to

Deti sú naša budúcnosť, bez ktorej život nemá skoro žiadny zmysel. Aj keď si to možno neuvedomuješ, no je to tak. Kto za tebou príde, keď budeš stará? Alebo kto ti zavolá, keď sa budeš cítiť zle? Práve potomok, na ktorého musíš teraz dávať pozor. Aj deti totiž môžu mať úzkosti a my ti prezradíme, aké prejavy by si mala sledovať. Nikdy ti to nepovedia na rovinu.

Každý si v živote prechádza rôznymi obdobiami, ktoré na nás zanechávajú následky. Avšak ty, ako dospelá osoba, sa s tým vieš vysporiadať lepšie, ako bezbranné deti. Oni totiž nechápu, prečo sa deje niektorá krivda. Nerozumejú, z akého dôvodu sa s tatinkom hádate. Povedia to iným štýlom a tebe ako rodičovi to musí docvaknúť samo.

8 príznakov, že si tvoje deti prechádzajú vnútorným trápením: Nezanedbaj to
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Deti ti to nepovedia do očí

Najhorším sklamaním pre teba ako matku je určite vidieť svoje deti trpieť a nevedieť im pomôcť. No je ešte jedna– horšia – alternatíva, a to je fakt, že si to vôbec neuvedomuješ. Také zlyhanie si nezaslúži žiaden rodič, a preto je na tebe, akú pozornosť budeš venovať svojim drobcom. Samozrejme, že nie všetci máme nonstop čas, aby sme tu boli pre nich, no ak je to s nimi veľmi zlé, tak si to určite stihneš aj tak všimnúť.

Deti nevedia prejavovať emócie tak, ako my dospelí a ani ich nedokážu tak ovládať. Preto neočakávaj, že za tebou príde tvoje dieťa a povie ti: „Maminka, ja mám úzkosť.“ Namiesto toho sa zameraj na jeho správanie, ktoré sa postupom času bude meniť. Len dávaj pozor, aby si to nespozorovala príliš neskoro.

A ešte jedna rada. Ak si niečím takým prechádzate a nevieš, ako ďalej, nehanbi sa vyhľadať pomoc. V dnešnej dobe to absolútne nie je tabu téma.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife