Letný make-up
Instagram/hdbrowsofficial, Unsplash/silentphocro, Instagram/hdbrowsofficial

Móda sa mení zo dňa na deň a ty už možno ani nevieš, čo si obliecť. Ideš s dobou a cítiš sa zle, keď vyjdeš z domu v niečom, čo už nie je trendy? Na začiatku roka sme ti zhrnuli, čo sa bude hot v líčení. Teplé obdobie však už máme tu a tvoj letný make-up by sa ti nemal roztekať. Podľa tipov svetoznámych magazínov Cosmopolitan a Vogue budeš túto sezónu neodolateľná.

Leto so sebou prináša aj nepríjemné pocity. Každá z nás to pozná. Potíme sa aj na miestach, kde ani nevieme, že sa to dá. Mokré mapy na tričku vôbec nie sú lichotivé a o to horšie je, keď ti z tváre doslova kvapká make-up.

Namaľované dievča
zdroj: Pexels/Pixabay

Možno však nerada chodíš po ulici odmaľovaná. Cítiš sa ako neoblečená a vôbec si nepripadáš pekná. Teraz tu pre teba ale máme riešenie. Čítaj ďalej a dozvieš sa, ako byť neodolateľná aj v horúčavách.

Popremýšľaj nad prirodzenosťou

Žena by sa o seba mala starať rovnako v zime, ako aj v lete. Pleť je pre naše zdravie veľmi dôležitá a preto by si si ju mala pravidelne regenerovať pomocou rôznych krémov, masiek či procedúr u kozmetičky. Ak sa o tvár náležite a svedomito staráš, tvoja pleť sa ti odvďačí.

Dievča nie je namaľované
zdroj: Unsplash/Manny Moreno

Ak sa totiž o seba staráš, nebudeš sa hanbiť vyjsť na ulicu odmaľovaná. Tvoja tvár bude pôsobiť oddýchnutá, bez prípadných nedokonalostí, začervenania či akné. Nezanedbávaj ani pravidelné návštevy kozmetičky, ktorá ti upraví obočie a vytrhá všetky nepotrebné chĺpky na tvári.

Letný make-up a kombinácie

Podľa magazínu Vogue zaboduješ, ak budeš kombinovať prirodzenosť a výrazné farby rúžov. Pekne ti to tak zvýrazní pery. A keď si myslíš, že máš nejaké nedokonalosti na tvári, upriami to pozornosť na ústa, s ktorými môžeš byť spokojná. Okrem toho to skús skombinovať s vodoodolnou linkou a tvoja pokožka nebude trpieť tak veľmi. A ako bonus, v takomto jemnom make-upe sa aj dokážeš opáliť.

Dievča má červený rúž
zdroj: Pexels/Amirhesam Golzar

Fantázia vládne svetu

Už viackrát sme ti písali, že tento rok bude v móde fantázia v podobe liniek od výmyslu sveta. Môžeš si na oči namaľovať čokoľvek a práve preto budeš veľmi trendy. Seriál Eufória na začiatku roka určil módu v podobe pestrofarebných očných tieňov a všelijako dlhých a tvarovaných liniek. Dá sa teda povedať, že letný make-up bude tak trochu ako prechádzka na maškarnom bále. Ale v žiadnom prípade sa to neboj preháňať.

Farby ako na jeseň

Jeseň sa tento rok už ukáže už v lete, a to na našich očných viečkach. V móde budú pestré pastelové farby, ktoré ti ale odporúčame rozmazať dostratena. To isté by si mala urobiť aj s linkami. Trendy budú modré, zelené, ružové, oranžové a červené ceruzky, ktorými si môžeš orámovať a zvýrazniť oči.

Namaľované oko
zdroj: Unsplash/yunona_uritsky

Aj doplnky sú dôležité

Ak si si zvykla laminovať obočie, v žiadnom prípade s tým neprestávaj. Už dlhšie je totiž v móde práve prirodzená laminácia obočia a trendy to bude aj naďalej. A ak nemáš dostatok financií na takéto kozmetické experimenty, kúp si farbu na obočie a raz za mesiac si ho ňou pretri. Dožičí ti to pekný nenásilný vzhľad a ty budeš môcť konečne vyjsť z domu odmaľovaná bez toho, aby si sa cítila nepríjemne.

Vyskúšaj si takéto líčenie už teraz a v lete budeš vedieť, čo sa ti bude hodiť najviac. Aj tak ti však odporúčame, aby si si radšej zvolila prirodzenosť. Dlhé linky sú síce trendy, no kedykoľvek sa ti môžu rozmazať a tak teda neodolateľná zrejme nebudeš.

Hladká a jemná pokožka je túžbou mnohých žien. Správne holenie a odstránenie nechcených chĺpkov môžu zvýrazniť našu krásu a sebavedomie. Ak však nemáš správne postupy, môžeš si privodiť zbytočné podráždenie pokožky, začervenanie a zarastajúce chĺpky. V našom nedávnom článku nájdeš 8 trikov pre bezchybné holenie.

Zdroje: Cosmopolitan, Vogue

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty