Ženské telo výsledkom cvičenia

Každá žena chce mať v lete top postavu v plavkách, ale povedzme si úprimne, počas zimy sa nám na nej častokrát nechce pracovať. Najmä, keď sa pozrieš von oknom a uvidíš, že sneží, prší či mrzne a tvoje obľúbené vonkajšie aktivity tak neprichádzajú do úvahy. Ako byť fit, keď ani posilka nie je miesto, ktoré ťa baví? Ktoré cvičenia sú na to ideálne?

Udržiavať sa vo forme sa dá aj počas chladného obdobia a to rôznymi spôsobmi. Ak nie si práve typ človeka, ktorý sa teší do fitka a všetky tie stroje ťa skôr desia, máš aj iné možnosti. Toto sú cvičenia, ktoré využi počas tohto obdobia, kým nepríde teplo a budeš mať viac alternatív.

Jumping

Poriadne kardio vo vnútri a väčšinou len niekoľko žien okolo teba. Ak si chceš poriadne zamakať, jumping – skákanie na trampolíne, je niečo pre teba. Pod vedením trénerky a pri poriadne motivujúcej hudby si zaskáčeš tak, že zapojíš celé telo, pričom zo seba vypotíš, čo sa dá. Zároveň je to aj šetrnejšie k tvojim kolenám.

Nie je to len poskakovanie, ale skutočne účinné formovanie postavy, pri ktorom sa zabavíš.

Pilates

Roky obľúbený druh cvičenia, ktorý môžeš praktizovať doma, no ako začiatočníčka by si sa mala zapísať radšej na kurz pod vedením odborníka. V menšej skupine sa budeš cítiť komfortne a naučíš sa, ako správne pracovať so svojím telom.

Zameriaš sa ním na silu, flexibilitu, rovnováhu, ale aj dýchanie a psychickú pohodu.

Aj tanec je formou cvičenia

Ak niečo takéto pohodové nie je pre teba, vyskúšaj sa zapísať na tanečný kurz. Aj to je forma cvičenia, pri ktorom spájaš kardio a kontrolu nad telom. Zároveň je to zábavná forma, počas ktorej vlastne ani nevnímaš, že športuješ. Čo tak zavrtieť sa na nejaké latino?

Domáci workout

Ak sa ti z domu naozaj nechce vytiahnuť päty, potom ti neostáva nič iné, len si zapnúť telku a zamakať si podľa nejakého workoutu, ktorý nájdeš na YouTube. Tam nájdeš cvičenia od výmyslu sveta. Od jogy cez silové tréningy s vlastnou váhou či workouty zamerané na určité partie tela. Hľadaj a skúšaj, určite ťa niečo bude baviť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness