koniec vzťahu

Občas je veľmi ťažké povedať svojej blízkej osobe, že je medzi vami koniec. Nezáleží, či sú ešte medzi vami nejaké city alebo nie, stále je to náročné. Mnohí muži nie sú schopní byť mužmi a povedať o rozchode priamo do očí svojej partnerke. A tak používajú iné nepriame vety, ktoré signalizujú nadchádzajúci koniec vášho vzťahu alebo naznačujú to, že nad tým intenzívne premýšľajú.  

Je to smutné, ale aspoň raz v živote skoro každá z nás počula nejakú z týchto viet. Po tom, ako to muži povedia, tak očakávajú od nás okamžité porozumenie tomu, že ide o koniec vzťahu. Taktiež používajú tieto vety vtedy, keď sa boja odísť zo vzťahu ako prví a chcú ten krok prenechať na ženu.

Silný muž ti to nikdy neurobí

Taký spôsob rozchodu väčšinou volia slabí chlapi, ktorí nie sú schopní prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia a činy. Boja sa blízkosti, intimity a úprimnosti vo vzťahu. Silný muž sa o tom s tebou porozpráva osobne a vysvetlí ti to všetko úprimne a bez týchto klišé výrazov: 

1. Potrebujem nejaký čas byť úplne sám, ozvem sa ti.

2. Ešte stále sa neviem vymotať z predošlého vzťahu, prepáč. 

3. To nie tebou, to je mnou.

4. Zaslúžiš si viac. 

5. Dajme si pauzu.

6. Si príliš dobrá pre mňa, nezaslúžim si ťa.  

7. Mám dobrého kamaráta, páčiš sa mu. Zoznámim vás?  

8. Keď nám to je súdené, tak sa ešte stretneme.   

Ak sa ti to deje a všetky tvoje rozchody končia týmito vetami, skús popremýšľať, prečo priťahuješ do svojho života takýchto mužov. Častokrát dobrých a silných mužov od seba odháňame kvôli tomuto jednému dôvodu a potom to veľmi ľutujeme. 

No pamätaj, nie vždy to medzi partnermi ide tak, ako by malo. Poslednou možnosťou preto často býva rozchod. Ako ale ukončiť vzťah bez toho, aby ste sa na záver pohádali? Ak sa chceš vyhnúť zbytočným konfliktom, v našom nedávnom článku nájdeš 4 dôležité zásady.

Počula si už nejakú z týchto viet aj ty? Ako si na to reagovala, bol to teda váš koniec? Daj nám o tom vedieť v komentároch pod týmto príspevkom na Facebooku.  

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating