Unsplash/Imani Bahati

Tiež mávaš problém s tým, že máš na pätách zhrubnutú kožu a aj napriek tomu, že používaš pemzu, to nevyzerá lepšie? Suché a popraskané päty trápia väčšinu z nás. Určite ti odporúčame navštíviť pedikérku, ktorá ti nohy ošetrí odborne, no ak k nej z nejakého dôvodu nemôžeš zájsť, existuje jedno núdzové, no efektívne riešenie.

Možno si už o nich počula, no možno to bude pre teba novinka. Reč je o exfoliačných ponožkách. Najznámejšou značkou je Parasoftin, no nájdeš ich aj v DM drogérii z ich privátnej značky Balea. Vyčleň si počas dňa hodinku, kedy ťa nikto nebude rušiť a budeš môcť oddychovať s vyloženými nohami.

Tieto ponožky sa používajú veľmi jednoducho. Podľa návodu si ich obleč na čisté a suché nohy a pomocou priložených lepiek zalep, aby ti tekutina z ponožiek neunikla. Následne je dobré nechať ich účinkovať aspoň polhodinu až hodinu podľa potreby. Každá značka môže mať tento čas odlišný, tak si ho prečítaj v návode.

Za tú chvíľu si môžeš prečítať knihu alebo pozrieť časť obľúbeného seriálu. Po uplynutí času si nohy umyješ, osušíš a nakrémuješ. Zatiaľ sa nebudú diať žiadne zázraky, tie nastanú až po niekoľkých dňoch. Zložky obsiahnuté v exfoliačných ponožkách sa postarajú o to, že sa ti začne šúpať koža z nôh dole.

Niekoho takéto zliezanie kože uspokojuje a má chuť si celú kožu stiahnuť. Buď však opatrná, aby si si neublížila. Tento proces je trochu zdĺhavejší a môže trvať aj týždeň či dva. Ak ho však chceš urýchliť a nechceš sa hanbiť za svoje nohy (lebo povedzme si pravdu, nebude to vyzerať najkrajšie), môžeš vyskúšať ešte jeden trik.

Keď budeš vidieť, že koža zlieza pekne dole, môžeš si na pár minút namočiť nohy do vody a následne pomocou pemzy zbrúsiť prebytočnú suchú kožu dole. Takto sa ti nebude olupovať tak dlho, ako sa za bežných okolností deje. Je to praktické najmä teraz cez leto, keď častejšie chodíme bosé alebo vystavujeme nohy v sandáloch.

zdroj: Unsplash/Manki Kim

Po procese exfoliácie budú tvoje nohy ako „nové“, a ak si ich budeš pravidelne krémovať, aspoň nejaký čas ťa zhrubnutá koža nebude trápiť. Pre niektoré ženy je to celoživotný problém, takže párkrát do roka sú nútené po takýchto ponožkách siahnuť.

Skúšala si ich už? Ak áno, aké máš s nimi skúsenosti? 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty