Toto je pre teba, dievča, ktoré má chuť sa na všetko vykašľať. Ktoré sa chce schovať pred svetom a už nikdy sa neukázať. Pre tie dni, keď sa jednoducho nič nedarí. Keď mraky neprepustia ani jediný slnečný lúč a celý svet pokryje tieň. Keď padáš, keď sa topíš a keď nevieš, či vôbec budeš môcť ísť ďalej.

Sú dni, keď je na nás život príliš tvrdý. Tvrdší, než si si kedy dokázala predstaviť. Oveľa tvrdší, než si kedy očakávala. To sú dni, ktoré ťa položia k zemi. Dni, ktoré otestujú tvoje hranice.

Máš pocit, že je to príliš. Že toto nemôžeš zvládnuť. Ako keby ti celý svet tlačil na ramená. Ako keby si do tohoto sveta vôbec nezapadala a on ťa z neho chcel vytlačiť preč.

elitedaily_problems_lukeandmallory1-800x399

Možno že sa cítiš prázdna, vyčerpaná, unavená. No niekde v tvojom živote je určite niečo, alebo niekto, koho sa môžeš chytiť. Tá posledná maličká vec, ktorá ťa drží pri živote. Ako malá loďka na rozbúrenom mori. Chyť sa jej a drž sa jej tak dlho, ako to je nutné. Len ju nepusti.

Možno že najväčším úspechom tvojho dňa bude, že sa nadýchneš, vydýchneš a vstaneš z postele. A vieš čo? Stačí to. Nadýchni a vydýchni. Nádych, výdych.

Nebudeš zlomená naveky. Každý deň môžeš začať odznova a každý deň máš príležitosť dať svoj život doporiadku. Svet nikdy nezostane rovnaký. Zlé časy pominú. Pocity odídu. Sľubujem ti, že čoskoro sa budeš cítiť oveľa lepšie. A tie rany, ktoré si považovala za nevyliečitelné, budú o to pevnejšie. Smútok nie je známka slabosti.

elitedaily_Simone_Becchetti_breakup-800x400

Život je len život. Je v poriadku poľaviť, zísť z cesty. Je v poriadku cítiť sa zle..aj veľmi, veľmi zle. A hoci teraz cítiš, že to nebude mať koniec, môže to byť práve naopak začiatok niečoho nového.

Nemusíš svoje pocity ignorovať a už vôbec nie tváriť sa, že neexistujú. Bolesť tu nie je navždy, je len návštevníkom, ktorý čoskoro odíde.

Musíš však tiež pochopiť, že práve tvoja myseľ dáva tejto bolesti silu. Tvoja myseľ dáva silu pochybnostiam a strachu. Nepočúvaj ju. Tvoja myseľ sa s tebou hrá nebezpečné hry. Veľmi dobre zváž, ktorým myšlienkam budeš veriť. Začni akceptovať, kde sa práve nachádzaš a premýšľaj nad budúcnosťou ako nad niečím, na čo sa tešíš. Stocksy_txpc203e9889nY000_Small_398598

Nájdi si niečo, čo ťa dokáže rozosmiať a odraz sa od toho. Po malých krôčikoch. Ak potrebuješ pomoc, požiadaj o ňu. Ak potrebuješ iných, povedz im to. Mnohí ľudia chcú, aby si bola šťastná. Pretože ťa majú radi. Tak ako ja.

Tvoja myseľ je plná úžasných myšlienok a tvoje srdce plné nádherných pocitov. Ponor sa do seba a objav ich. Nesmieš zabudnúť na to bohatstvo, ktoré v sebe máš.

Máš silu postaviť most cez neznámu rieku. Máš silu preraziť temnotu, aby si znova našla svetlo. Máš silu ísť znova vpred.

Máš v sebe niečo, čo nikto iný na tejto planéte nemá. Neustále rastieš, neustále žiariš. Si hviezda. Si obloha. Si zem. Si celý vesmír, všetko perfektne zabalené v jednom tele.

Nadýchni sa a vydýchni. Budeš v poriadku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife