unsplash.com

Každý prežívame trápenia, ktoré nám bránia žiť tak, ako by sme chceli. Inšpiruj sa našimi slovami, po ktorých sa budeš cítiť lepšie. 

Temné obdobie

Začala som si pomaly zvykať. Začala som si zvykať na tú bolesť a tmu. Prešiel určitý čas, takže som to musela prijať a naučiť sa s tým žít. Unavená zo všetkých sklamaniach v ľuďoch. Zo všetkých masiek, ktoré im odpadli. Z tých, ktorí len predstierali, že im na mne záleží. Sklamaná z celého sveta, že nie je tak ružový ako som ho videla.

zdroj: unsplash.com

Začala som vnímať farby, skutočne farby tohto sveta a ľudí. Naučila som sa po tom všetkom vidieť to, čo tam skutočne je a nie to, čo som tam chcela vidieť. Prestala som žiť život v ilúzii. Beriem veci také, aké sú a nie také, aké sa zdajú byť. Raz to pochopíš aj ty. Áno, ty čo to pravé čítaš.

Nový začiatok

Možno si vravíš o čom tu píšem, keď ani neviem. akú bolesť cítiš. No ver, že onedlho bude dávať všetko zmysel. Búrky, ktoré sa v tebe odohrávajú skončia a po tom všetkom vyjde nakoniec dúha. Dúha ako znak toho, aký silný človek dokážeš byť. Ako sa vieš zakaždým znova nadýchnuť, vstať a začať odznova.

Tak vstaň, to čo bolo aj tak nezmeníš, je to minulosť. Nesmieš ju za to nenávidieť. Spravila z teba človeka,, akým si dnes. Akceptuj ju, prijmi ju. Vždy je tu ďalšie ráno, ďalšia šanca, ďalšia hra. Zabudni na všetko, čo sa nepodarilo a mysli na to, čo sa môže podariť. Zabudni na všetko zlé a pamätaj, že nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt ešte horšie.

zdroj: Photo by bruce mars from Pexels

Mysli na to, že si úžasný človek, v ktorom je obrovská vnútorná sila začať odznova a opakuj si tieto moje slová každý deň. Boh nám pridelí iba také veci, ktoré vie, že zvládneme. Človek si svoj osud nevyberie. To čo ma byť aj bude.

Jediné, čo si dokážeme vybrať je to, ako reagovať na situácie, ako ich zvládať prijímať a pochopiť. Pretože každý deň je nový začiatok. Každý deň môžeš žiť lepšie ako si žil včera.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife