Instagram/coffeecupsandroses

Sebakritika je jednou z vlastností, ktorá by nemala byť ani prehnane veľká, ani veľmi malá. Nájsť ten správny zlatý stred niekomu trvá aj mnoho rokov. Práve sebakritika ti podkopáva sebavedomie a stavia ťa do pozície, kedy radšej neskúšaš vyjsť zo svojej komfortnej zóny, pretože si myslíš, že by to bolo predurčené k neúspechu.

Ambiciózne ženy, ktorým sa v živote darí, robia týchto 5 vecí. Ak sa ich naučíš a zaradíš ich do svojho života aj ty, tvoje sebavedomie konečne stúpne a tvoje ambície sa začnú plniť. 

Úspešný život, sebavedomie, sebaláska či kariéra, nikomu nespadli z neba. Všetko je to tvrdá práca, ako fyzického, tak aj psychického charakteru. Práca na zdravom sebavedomí trvá roky, tak ako aj vybudovanie kariéry a zázemia. Preto je potrebné, aby si sa naučila tieto veci. Tie ti pomôžu pochopiť dôležitosť tvojich cieľov, ambícií a vďaka nim naberieš nielen sebavedomie na kráčanie ďalej, ale namotivujú ťa posúvať aj svoje hranice.

1. Nevzdávaj sa 

Keď si bola malá, naháňala si mačku po dvore a ak si náhodou spadla, väčšinou si sa postavila, oprášila kolená a utekala ďalej. Alebo si sa rozplakala, no aj tak si naďalej verila, že ju dobehneš a chytíš. Takúto cieľavedomosť a chtíč pretav aj do terajšieho života.

Pozri sa na svoje ciele ako na veveričky, ktoré raz musíš chytiť, či už pri tom spadneš, raz, dvakrát alebo trikrát. Za svojimi cieľmi a vecami, po ktorých túžiš, musíš ísť bez toho, aby si sa vzdávala. Vyplač sa, opráš svoje ďalšie schopnosti a naďalej skúšaj. 

2. Ciele 

Každý rok, každý mesiac, ba aj každý deň si daj ciele, ktoré chceš dosiahnuť. Veľké, malé, drahé či obyčajné. Aj malé úspechy každodenného života ťa dokážu namotivovať a zdvihnúť tak tvoje sebavedomie aj odhodlanie ísť za tými väčšími cieľmi.

Nedovoľ ale nikomu posmievať sa ti, alebo ich komentovať. Svoje priania si radšej nechaj pre seba a potom, keď si ich splníš, všetkých ohromne prekvapíš. 

3. Neporovnávaj sa

Nikdy, ale naozaj nikdy sa neporovnávaj či už s úspešnejšími alebo menej úspešnými. V oboch prípadoch to nie je zdravé ani správne. Pozeraj sa na svoju cestu, pozeraj sa na svoje úspechy a snaž sa byť každým dňom lepšou verziou seba samej. Práve to ťa nakopne posúvať sa vždy vyššie a dopredu. 

4. Sebavedomie 

Začni pracovať na svojom sebavedomí. Ak nie si spokojná s výzorom, zájdi si ku kaderníčke a spolu vymyslite úplne nový účes, taktiež si nechaj spraviť peknú manikúru, zájdi si aj nakúpiť nejaké kozmetické produkty a skús si vyčarovať make-up, ktorý pozdvihne tvoje krásne črty tváre. Poraď sa s vizážistkou, aké líčenie by sa ti hodilo a začni makať na tom, aby si sa páčila sama sebe.

Začni si hovoriť veci ako: “som krásna, som inteligentná, som to ja, mám sa rada, mám rada svoje oči, nohy, prsia, boky, proste celé telo.” Ak si to nechceš hovoriť, nalep si papieriky na zrkadlo. Nezabúdaj sa chváliť, nie cudzím ľuďom, ale ty sama, za dobre odvedenú prácu, za splnenie cieľov, za krásny make-up alebo bombastický outfit. 

5. Makaj 

Za úspechom stojí tvrdá a namáhavá práca. Odriekanie si mnohých akcií s kamoškami, taktiež ponocovanie či zbytočné strácanie času. Tvoje osobné šťastie tak postav na aktivitách, ktoré ťa bavia, no na druhej strane ťa posúvajú či už fyzicky, psychicky alebo kariérne dopredu. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife