Instagram/whatthechic

Ružové okuliare vo vzťahu nie sú žiaden mýtus. Dokážu nám zaslepiť zrak tak, že nám až čas odhalí to, čo sme na partnerovi predtým nevideli. Prvotné zamilovanie je krásna vec, no občas až neskôr zistíme, že hrnúť sa do vzťahu nebol najlepší nápad. Veď vieš, to je vtedy, keď si uvedomíš, že z pána Božského je obyčajný idiot. Lenže, ani my nie sme anjeli z neba.

Aj my, ženy, sa vieme občas správať tak, že každý normálny muž radšej vezme nohy na plecia. Ak robíš niektorú z nasledujúcich vecí, nemôžeš sa mu ani čudovať.

Keď na to ideš príliš rýchlo

Poznáte sa pár týždňov a tebe už v hlave znejú svadobné zvony. Nevieš sa od neho odtrhnúť, si všade tam, kde on. Rozprávaš o deťoch skôr, ako ste si vôbec vyskúšali spoločné bývanie. Jednoducho, ideš do toho príliš zhurta. Vzťah by mal plynúť a posúvať sa prirodzene, ak sa ukážeš ako nedočkavá vydajachtivá žena, ten tlak ho odplaší. Veď vieš, že muži sa záväzkov boja.

Keď sa hráš na mamičku

Muž chce mať po boku ženu – partnerku, nie ženu, ktorá sa bude hrať na jeho mamičku. Diktovať mu, čo má a nemá robiť, dávať mu zákazy, rozhodovať za neho či zasahovať do jeho snov a cieľov. Každému dobre padne, ako sa u nás hovorí, hýčkanie a opatera, no aj to má svoje zdravé hranice.

Keď ťa ovládajú „hysáky“

Každá žena má inú povahu, iné vlastnosti, ale aj iný temperament. Niektoré sú pokojné nátury, iné poriadne výbušné. A práve tá druhá skupina vie ľuďom občas liezť poriadne na nervy. Neustále hádky kvôli maličkostiam, krik, ale aj jeho opak – tichá domácnosť. 

To, že s nami občas hormóny mávajú, dokážu muži pochopiť. No žiaden si nenechá zničiť nervy hysterkou, ktorá nemá záujem popracovať na svojich prehnaných reakciách.

Keď ťa pohltí žiarlivosť

Ak nemáš dôvod z minulosti či oprávnené podozrenie z prítomnosti, kroť svoju žiarlivú stránku. Síce to k vzťahu patrí a dokazuje, že ti na niekom záleží, určité hranice by sa nemali prekračovať. Od ženy, ktorá sa hrá na detektíva či hľadá niečo, čo neexistuje, muži naozaj utekajú.

Keď to hráš na ľadovú kráľovnú

Muži milujú, ak môžu dobývať ženské srdce. No ak sa ako nedostupná princezná tváriš príliš dlho, prestane to baviť každého jedného. Áno stať sa to môže aj vtedy, ak už je vzťah rozvinutý. Môžeš mať pocit, že ty si stále tá, ktorá musí byť obletovaná.

Nehovoriac o tom, že ak sa ako ľadová kráľovná správaš aj v intímnom živote, vášeň bude chlap hľadať inde.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating