Instagram/mariefeandjakesnow

Vždy, keď máme šancu na to, aby sme niečo skúsili znova a úplne od začiatku, snažíme sa, aby to bolo o čosi lepšie, než náš predošlý pokus. S každým ďalším sa zlepšujeme a zisťujeme, že učiť sa na vlastných chybách je síce ťažké, ale pritom aj najlepšie. Funguje to aj pri láske – keď už za sebou nejaké „pokusy“ máš, no toho pravého si ešte nenašla, pri novej šanci zabodovať, spravíš všetko preto, aby si sa vyhla tomu, čo tvoje vzťahy zničilo v minulosti.

V tvojej hlave máš presný zoznam toho, čo sa ti na mužskom správaní nepáči, aké vlastnosti nedokážeš pri partnerovi zniesť, čo bolo vždy dôvodom na hádky, čo už nechceš vo vzťahu riešiť a zároveň máš jasnejšiu predstavu aj o tom, čo ti v láske naozaj prinesie šťastie. Vzťahové hodnoty a vidinu budúcnosti máš jednoducho kompletnejšiu.

Avšak, nemôžeš sa hrať na slečnu dokonalú – určite máš aj ty svoje chyby a spravila si v minulosti kroky, ktoré možno ľutuješ. I ty si sa poučila a už vieš, ako riešiť napríklad problémy tak, aby z toho nebol zbytočný rozchod. Preto, keď začínaš nový vzťah, mala by si myslieť aj na ten starý.

Nie že by si mala ostať žiť v minulosti a ťahať svojho ex k svojmu terajšiemu, no poučená z predošlých vzťahov už viac nerobiť hlúpe veci, ktoré by mohli zničiť aj tvoju novú lásku. Mohli by sme ti tu vypísať zoznam toho, čo nerobiť, aby si predišla chybám z minulosti, no tentokrát sa budeš musieť nad tým zamyslieť ty sama. Pretože nik nemá všeobecný návod na to, ako byť vo vzťahu šťastná.

Ty dobre vieš, čo ťa na tvojom ex najviac hnevalo, ty vieš, prečo ste sa hádali a či to naozaj nemohlo mať iné riešenie než to, ktoré ste vtedy zvolili. Ty vieš, aké hranice vo vzťahu potrebuješ mať, čo od partnera očakávaš a čo už viac neodpustíš. Preto nos v sebe svoj bývalý vzťah ako pripomienku toho, že už nejakú lekciu za sebou máš. Ber to ako ponaučenie, vďaka ktorému môžu byť tvoje budúce vzťahy len a len lepšie.

Predstav si, že budeš mať v láske opäť tú istú prekážku ako kedysi. Znova sa rozhodneš pre rovnaké riešenie alebo tentokrát zvolíš inú cestu? Ak nechceš opakovať ten istý scenár, určite už budeš konať múdrejšie a rozumnejšie. Hneď od začiatku si budeš vedieť stanoviť pravidlá a nenecháš vás, aby ste opakovali tie isté chyby, ktoré už možno máte obaja za sebou.

Naše bývalé vzťahy sú predsa len na niečo dobré – aj keď nás možno potrápili, stali sa akousi poučkou, z ktorej budeme čerpať v budúcnosti. A čím lepšie si ju zapamätáme, tým menej budeme musieť skúšku z lásky opakovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating