instagram/charlyjordan

Hovorí sa, že s vekom prichádza aj múdrosť a my nemôžeme nesúhlasiť. Čím si staršia, tým viac vecí ti v živote dáva zmysel, dávaš si súvislosti dokopy a triediš svoje priority. Ak si prekročila vek 21 rokov, môžeš o sebe tvrdiť, že si naozaj dospelý človek. Aj mentálne, nie len že už máš po 18-tke. A práve po tomto roku života by ťa už nasledujúce 4 veci nemali trápiť.

Čo si myslia ostatní

Čo na to povedia rodičia? Ako zareagujú kamaráti? Pozerajú sa po mne cudzí ľudia na ulici? Naozaj si už v životnej etape, kedy by ti malo byť jasné, že tvoj život na teba nikto neodžije. Prečo nerobiť veci, ktoré chceš, iba preto, lebo niekomu by sa to nezdalo ok? Prečo obmedzovať svoje šťastie pre niekoho, kto s ním vlastne nemá nič spoločné?

Vždy sa pozeraj do svojho zrkadla a rob veci tak, aby si ich nikdy nemusela ľutovať.

Koľko máš priateľov

Keď si bola mladšia, možno sa ti zdalo, že mať veľa priateľov je znakom obľúbenosti. Ani to však nie je pravda. Na čo by ti bolo 10 kamarátok, keby si sa ani jednej z nich nemohla skutočne zdôveriť? Radšej mať jednu skutočnú, ktorá tu bude pre teba vždy, ako toxické priateľstvá, ktoré nevedú nikam.

Že aj ty robíš chyby

Nikto z nás nie je neomylný. Každá robíme chyby, mýlime sa, skúšame, padáme, … ale tým sa len posúvame vpred a učíme. Je to životná lekcia, ktorá ti otvorí oči a dokáže, že nie vždy musíš mať pravdu, a že nie je hanba priznať si chyby. A aj sa dokážeš aj úprimne ospravedlniť, potom si skutočne vyspelý človek!

Nenašla si toho pravého

Ako malé dievčatká sme si mysleli, že vyrastieme, príde princ a budeme žiť šťastne až naveky. Nuž, ten pravý sa neobjaví hneď, ako dovŕšiš osemnástku. Aj ty potrebuješ rásť a hľadať seba samú, aby sa k tebe mohla pripojiť dokonalá polovička.

Vieš, že toto je vec, ktorá ťa trápiť nemusí, lebo čo má prísť, príde. Už nie si pubertiačka, ktorá sa zamiluje do prvého človeka, ktorý ju pozdraví, vieš, že vzťah je o mnohých dôležitých veciach, nie len o tom, či sa niekomu páčiš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife