Už dávno si dokončila školu, máš sedavú rutinnú robotu a dni, ktoré sú všetky na jedno kopyto? V hlave veľa plánov a to, čím si skutočne chcela byť sa ti pomaly, ale isto vytráca už aj z tvojej mysle. Asi najskôr robíš niekde chybu.

Každý deň si hovoríš, začnem cvičiť. Začnem behať, dokončím tie fotky čo som chcela už dávno, napíšem list svojmu bývalému s tým, že mi to je ľúto. Dokončím esej, začne sa učiť ďalší jazyk či navarím pre priateľov večeru? Keď to doteraz ostalo len pri tých slovách, máš už pomaly výčitky sama pred sebou a pred svojím svedomím. Nie, nemôže ti to pripomínať sused, kamarát, mama či kolega. Sama to musíš chcieť. Chcieť to a veriť tomu. Niekedy je celá tá predstava len nebezpečne ťažká, ale po prvých mesiacoch uvidíš, že sa z teba stane iná žena, taká, aká si chcela byť vždy. Začneš mať oveľa radšej sama seba, začneš si veriť a ono to príde samo.

Stocksy_txp925f09aewLs000_Small_664520

Nepozeraj ne celý ten proces ako na niečo, kde na konci bude výsledkom chudá postava, nová láska či vedomosti. Uvedom si, že teba bude formovať samotný ten dej, cesta ktorou pôjdeš, a ktorá sa stane tvojou súčasťou. Nebude to jednoduché. Veď ktoré jednoduché veci zmenili svet? Nemusí sa z teba stať hneď majster sveta v tej danej veci čo chceš dokázať, ale oproti tomu, kým si na začiatku bola, budeš sama pre seba a pre tých čo ťa majú radi ozajstná kráľovná.

Začala som cvičiť, ostrihala som sa, zmenila som jedálniček a konečne sa cítim lepšie. Nie je zo mňa ani modelka ani miss, ale cítim sa spokojná taká aká som. Po všetkých tých rokoch a hľadaní cieľa, som si uvedomila, že cieľ je často krát oveľa ďalej a že sa pre mňa ta výzva a cesta stala cieľom. Spoznala som nových ľudí, prekonala samú seba viem, že si môžem veriť, byť na seba hrdá a že dokážem oveľa oveľa viac ako kedysi.

Stačilo len vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, opustiť posteľ, nepreležať víkendy a večere v posteli a spraviť niečo lepšie. Niečo pre seba.

Veď kto z nás chce o pár rokov spomínať iba na to ako spal a koľko hodín strávil v posteli? Ak vy áno, tak ja nie.

zdroj fotografií: elitedaily

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife