unsplash.com

Tak teda aký je ten dôvod žiť? Za posledných pár rokov som si zopár vecí uvedomila. Začala som si všímať detaily, ktoré som kedysi ignorovala. Beriem život úplne inak ako moje staré ja a stále sa učím, každý deň sa všetci učíme a učiť sa budeme až do konca našich životov.

Aj o tom je život. Nikto nevie čo robí, naozaj nikto. Svet je jeden veľký chaos. Aj keď niekedy máme pocit, že je to dokonalý systém a my sme tí, ktorí doň nepatria, nie je to tak. Možno máš niekedy pocit, že nezapadáš, že nie si dosť múdra, pekná, obľúbená,… Možno máš pocit, že si sama, že nespĺňaš dnešné ideály a očakávania, ktoré ti spoločnosť priradila. No musíš si uvedomiť, že na ničom z tohto ani trochu nezáleží. Prestaň sa porovnávať, prestaň sa snažiť byť niekto iný len preto, aby si niekomu vyhovela. Nesnaž sa zaradiť do skupín len preto, aby si niekde patrila.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com
Kam týmto smerujem? Ako som už spomenula, svet je chaos a ty nikdy nevieš čo sa udeje. Zajtra, o hodinu, o rok, či o 20 rokov. Nikdy nevieš čo ti život prinesie a čokoľvek to bude, budeš sa s tým musieť vysporiadať. A ty to zvládneš, prekonáš prekážky, porazíš svoje problémy a dosiahneš to, čo chceš. Nemôžeš sa vzdať, pretože nikdy nevieš čo by sa stalo keby si to tak neurobila. Čo by sa stalo keby som bola dosť odvážna a spravila to? Bol by tvoj život iný? To sa nikdy nedozvieš.
Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com
Preto, aj keď je to veľmi ťažké, zabudni na to čo si myslia iní, pretože tu ide len a len o teba. Nestačí že prežívaš, začni žiť. Aj keď je všetko zlé, nič sa ti nedarí a už nemáš silu snažiť sa, nezabúdaj, že sa stále môže stať niečo úžasné a tvoj život sa v okamihu zmení, lebo to je princíp na ktorom je postavený život.

„Ak chceš niečo čo si nikdy nemala, musíš urobiť niečo, čo si ešte nikdy neurobila.“

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife