stocksy.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Drahá opora, pomoc, kamarátka, sestra a mnoho iných podôb človeka zároveň. Náš príbeh sa začal jedným nevinným objatím, rástol v úprimnosti a upadol pri rozličných prioritách.

Tento text píšem už dlho.. Keď sedím sama v školskej ľavici a ty tu znovu nie si. Aj vtedy, keď sa dívaš do telefónu a svet okolo teba neexistuje. Premýšľam nad slovami, keď sa usmievaš, rozprávaš sa s priateľmi a taktiež aj vtedy, keď som sama v čase, kedy sme zvykli bývať spolu.

zdroj: freepik.com
freepik.com

Si osoba, ktorá nevstúpila do môjho života čírou náhodou. Prišla si práve vtedy, keď som ťa najviac potrebovala, i keď si možno dodnes žila v ilúzii pravého opaku. Naše priateľstvo si prešlo rôznymi chvíľami od krásnych a zábavných zážitkov, až po tie zlé a smutné obdobia, ktorými práve prechádzame. Konkrétne obdobie, kedy necítim nič iné iba chlad, prázdnotu, osamelosť a bezvýznamnosť viesť naše priateľstvo vpred.

Nikdy som neverila, že budem písať práve o tom, čo som si niekedy nevedela ani predstaviť. O konci a zároveň o novom začiatku. No možno nám má táto časť našich životov priniesť znovu niečo nové, niečo iné, než sme boli doposiaľ zvyknuté. Nebola situácia, kedy by naše názory boli rozdielne alebo kedy by sme sa na seba navzájom hnevali. I napriek tomu v našom priateľstve začala rásť priepasť. Naše konverzácie postupne strácali na hodnote a úprimnosti, rozprávali sme sa o banalitách, ktoré sme niekedy nepotrebovali ani vysloviť na to, aby sme si porozumeli. O šťastí a nešťastí druhých narozdiel od našich reálnych radostí a trápení.

V poslednom čase cítim, že odchádzaš na tú dlhú cestu zvanú životom bez všetkého, čo si kedy nadobudla, iba s tvojou milovanou prítomnosťou. Hovorí sa, že niekedy je lepšie človeka nechať ísť v záujme jeho šťastia. A práve to chcem, aby si bola šťastná.

buzzfeed.com

Vďaka tebe som získala mnoho poznaní a zážitkov, bez ktorých by som dnes nebola človekom, akým som. Áno, aj ty si zo mňa spravila o niečo vyspelejšiu osobu.

Ďakujem za to, že si ma naučila pochopiť význam slov vďaky, nenávisti, lásky a večnosti. Už viem, že tie slová nikdy nebudú tak úprimné, aký veľký dôraz im ľudia prikladajú.

Ďakujem ti taktiež aj za dar priateľstva. A za skutočnosť, že nikdy nikoho nebudeme poznať dostatočne, i keď budú naše túžby iné.

No najviac zo všetkého ti ďakujem za čas, dobrodružstvá, porozumenie a priateľskú ruku, ktorú si mi poskytla v jednom z období našich životov.

Milovaná priateľka, želám ti, aby si v živote zažila tú vysnívanú, rozprávkovú lásku bez strachu z konca. Prosím, zotrvaj vo svojej dobrote a vľúdnosti, rovnako ako v časoch, keď sme si boli blízkymi. 

S láskou, Sis. ♡

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife