unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Zvláštne tie naše životy, však? Raz strácame, neskôr získame. Včera sme plakali, dnes sme šťastní. Ach, ten život a hlavne tá láske. Ale aj tak milujeme milovať. Motýliky v tele si poletujú, my sa usmievame a všetko je krajšie, lepšie a v podstate ten svet nie je až taký zlý. Naše videnie sa obmedzí, máme na sebe ružové okuliare, srdce bije, dýcha a raduje sa. Áno, toto dokáže so mnou i s tebou porobiť láska.

Áno, tá láska, ktorá je ohrozená, ak je úprimná. Tá láska, ktorá sa veľmi ohovára a vraj už ani skutočne neexistuje. Tieto slová patria tebe, moja milá.

Pretože viem, že jedného dňa budeš opäť dýchať láskou. 

Pretože viem, že sa rany zahoja a ty budeš vyliečená.

unsplash.com

Drahá moja, viem, že ti život nebol vždy nápomocný, že si láska niekedy robila čo chcela a ty si po nociach plakala. Pretože sa to stalo. Láska sa vzdialila a ty si nevedela, ako bez nej žiť. No zistila si, že láska sa nenachádza len v citoch k osobe, ktorú miluješ. Nachádza sa i v citoch, akými máš rada svojich priateľov a rodinu. Zistila si, že láska nemusí byť len v pravej láske, kde je muž a žena. Pochopila si lásku ku svojej matke, ku svojej drahej priateľke, či cestovaniu.

Odrazu všetko dávalo zmysel a ty si nepreklínala lásku ako tú, ktorá ti zobrala cenné momenty. Ďalej si si ich vytvárala a milovala si. Milovala si ranné štebotanie vtákov, vôňu lúčnych kvetov, dážď a tvoje nové šaty. Milovala si spoznávať nové miesta a mestá, zamilovala si sa do malých reštaurácií a kaviarničiek, a nedala si dopustiť na výlety s priateľmi do hôr, kde si všetky technológie dala bokom a užívala si si opäť lásku. Možno nie tú, o ktorej sa najčastejšie rozpráva a najčastejšie sa hanobí.

ix_j5bpiwro-flash-bros pexels.com

Áno, láska k tomu druhému. Kedy žijete spolu, kedy tvoríte spolu a plánujete spolu. Nie si ani prvá, ani posledná, ktorej sa to stalo. To, že niečo nevyšlo, neznamená, že už nič nové nepríde. Konce sú pre nové začiatky. Spomínaš si, ako si si omnoho viac začala vážiť samú seba? Ako si milovala svoje telo, to, ako vyzeráš. Konečne si si splnila sny a zamilovala si sa do samej seba? Dobré dievča. Chválim ťa. Pretože si zamilovaná. No verím, že nie si smutná. Nebuď. Nie všetko vždy ide podľa plánov a život a hlavne láska nám veľkrát prinesú zmeny. Nie vždy sme na začiatku spokojné, no nakoniec pochopíme, ako veľmi sme tu zmenu potrebovali.

Ja verím, že sa raz zamiluješ opäť do tej lásky, kde sú dvaja. Prosím, snaž sa vidieť v ľuďoch len to dobré a nepodceňuj ani seba, ani druhé pohlavie. Jednoducho to príde. A ty už nebudeš zamilovaná len do seba, do cestovania či priateľov, ale aj do človeka, s ktorým sa spojíte túžbou. S ktorým budete premýšľať nad budúcnosťou a ty budeš milovať úprimne, vrúcne a bez obmedzení.

Je skvelé, že si sa zatiaľ so svojím zlomeným srdcom učila milovať jednoducho. Vychutnávala si si každý moment, naučila si sa milovať samú seba a uvedomila si si, že láska sa nedá vynútiť. Ďakuj. Láska ťa naučila i iné veci, ktoré sú s ňou spojené. Prosím, nepodceňuj ju, miluj ju a hlavne odpúšťaj. Sebe, láske aj tomu druhému. Láska na teba nezanevrela, neboj sa. Stále ťa chce. Stále čaká. Kým niečo pochopíš, niečo nové zažiješ a poučíš sa. Láska prichádza nečakane no poriadne.

unsplash.com

Drahá moja, miluj neustále.

I veci a ľudia okolo teba sú hodní, aby si ich milovala. 

Ak sa naučíš milovať tieto veci, naučíš sa milovať i osobu, ktorá s tebou bude po zvyšok života.

Bude to nádherné.

Už teraz sa na to teším. 

 

,,Moje najnezabudnuteľnejšie prázdniny boli tie, keď sme si nedávno s mojím priateľom prenajali dom v Mexiku. Strávili sme týždeň pitím margarity, jazdením na bicykloch, jedením guacamole a čítaním kníh pri mori. Bolo to jednoduché a zároveň tak dokonalé.“ – Phoebe Tonkin

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating