pinterest.com

Dvojitá brada je niečo, čo nechce ani jedna z nás. No bohužiaľ, ak sa vyskytne, nevieme, čo s ňou. Ak nás niekto fotí neustále si musíme dávať pozor, aby sme si ňou nepokazili fotku. Dvojitá brada najčastejšie vzniká pri nadváhe, môžu ju mať však aj dievčatá, ktoré s nadváhou problém nemajú, vtedy je príčinou neaktívny životný štýl. Poprípade vám dvojitá brada môže ostať z veľmi rýchleho chudnutia.

style.iprima.cz pinterest.com

Denné cviky ti pomôžu vytvarovať tento sval a taktiež posilniť okolité svalstvo na tvári a krku.

  1. Pred samotným cvičením je dobré rozohriať si svaly, preto zakloň hlavu a pohybuj s ňou z jednej strany na druhú. Natiahneš si taktiež aj krčnú chrbticu.
  2. Zakloň hlavu a v tejto pozícií začni špúliť pery. Ostaň tak aspoň 10 sekúnd, potom svaly uvoľni a zopakuj tento cvik ešte 10x. Pri tomto cviku sa neopieraj o stoličku, ale sa pekne vystri. Tento cvik sa dá robiť aj tak, že si spustíš hlavu z postele.
  3. Tentokrát zakloň hlavu tak, ako to najviac pôjde. Neotváraj však pri tom ústa. Vydrž tak opäť aspoň 10 sekúnd a potom uvoľni.
  4. Vyrovnaj sa a zavri ústa. Jazyk pritlač na vrchné podnebie. Mala by si cítiť naťahovanie v dolnej časti brady.
  5. Vystri sa, hlavu maj taktiež vzpriamene, otoč ju na ľavú stranu. Bradu sa potom snaž dostať čo najviac nad rameno. Po niekoľkých sekundách sa vráť do pôvodnej pozície a následne to zopakuj 10x. Potom to isté sprav aj na pravú stranu.

style.iprima.cz 2 eonline.com

Zatni zuby a naširoko sa usmej. Tak široko ako len dokážeš. Opäť zopakuj viackrát pre lepší účinok.

  1. Zbaviť sa dvojitej brady sa dá aj obyčajným hovorením písmenok. Skús vyplaziť jazyk a z plných pľúc kričať ááááá. Ďalej skús rýchlo za sebou vyslovovať písmeno E a kútiky pri tom rozťahuj čo najviac od seba.
  2. Máličko pootvor ústa a vysuň čo najviac spodnú sánku smerom von. Po pár sekundách uvoľni a zopakuj niekoľkokrát. Môžeš ešte vyskúšať spodnú sánku tlačiť smerom nahor. Tak aby sa spodné zuby dotkli hornej pery.
  3. Sadni si, vystri sa a nadýchni. Následne s výdychom sa snaž, čo najviac vyplaziť jazyk. Predstav si, že sa chceš jazykom dotknúť brady. Tento cvik by si mala opakovať dvakrát denne vždy tak dlho, až kým nezačneš pociťovať, že svaly začali pracovať.
  4. Mierne podvihneš hlavu a ústa začneš otvárať a zatvárať, ako keby si niečo žuvala. Ak to budeš robiť správne mala by si pociťovať napätie v oblasti krku a čeľustných svalov.
  5. Zacvičiť s bradou sa dá aj pomocou tenisovej loptičky. Vlož si loptičku pod bradu, začni ju jemne zatláčať a následne uvoľňovať. Zopakuj minimálne 10x.

badatel.net pinterest.com

Nemusíš tieto cviky robiť všetky. Môžeš si vybrať 3-4 a tie robiť dookola. No nezabúdaj, že musíš cvičiť pravidelne, aby si dosiahla požadovaný výsledok. V tomto prípade môžeš cvičiť každý deň aj viackrát.  Pri takomto tréningu by tvoja brada mala pomaličky ustupovať už po týždni. 🙂

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness